witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków

Najnowsze wydarzenia i informacje

Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne

Wójt Gminy Raków, jako partner Porozumienia „Na Szlaku” obejmującego Gminy: Chmielnik, Busko-Zdrój, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy zaprasza mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, Radnych Rady Gminy w Rakowie oraz wszystkich zainteresowanych interesariuszy na spotkanie konsultacyjne w związku z konsultacjami społecznymi projektów dokumentów: • Diagnoza strategiczna dla Strategii Ponadlokalnej dla Gmin Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy do roku 2030;• Strategia Ponadlokalna dla Gmin: Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy do roku 2030.

ZAPROSZENIE KONSULTACJE

Wójt Gminy Raków, jako partner Porozumienia „Na Szlaku” obejmującego Gminy: Chmielnik, Busko-Zdrój, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy zaprasza do zapoznania się z projektem Diagnozy Strategicznej i Strategii Ponadlokalnej dla Gmin: Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy do roku 2030.

Konkurs dla dzieci i młodzieży pt. „Najpiękniejsza pisanka”

Gminne Towarzystwo Sportowe w Rakowie serdeczne zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie pt. „Najpiękniejsza pisanka”. Zadaniem konkursowym jest wykonanie kompozycji pisanki o minimalnej wysokości 15 cm (maksymalna wysokość pisanki nie może przekroczyć 40 cm) przy zastosowaniu dowolnych technik artystycznych nawiązujących elementami do kolorystyki regionu świętokrzyskiego.

Konkurs dla dzieci i młodzieży pt. „Najpiękniejsza kompozycja świąteczna”

Gminne Towarzystwo Sportowe w Rakowie serdeczne zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie pt. „Najpiękniejsza kompozycja świąteczna”. Zadaniem konkursowym jest wykonanie kompozycji/stroika wielkanocnego o dowolnej wielkości i kształcie (forma przestrzenna) przy zastosowaniu dowolnych technik i użyciu naturalnych materiałów tj. drewniane plastry, gałązki, sznurek, sianko, rafia, włóczka, suszone kwiaty, kwiaty z bibuły itp. - bez użycia gotowych (kupionych) ozdób – dopuszcza się używanie jajek i form styropianowych, ale własnoręcznie ozdobionych.

Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów

Tańcem z krzesełkami w wykonaniu chłopców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rakowie przygotowanych przez Wioletę Banak, rozpoczęło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet. 11 marca 2023 r. w gościnnych murach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rakowie spotkały się kobiety z terenu gminy Raków. Powitania gości dokonał wójt gminy Raków Damian Szpak. Życzenia złożyli także: wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik oraz członek Zarządu Powiatu Kieleckiego Mariusz Ściana, natomiast w imieniu spółki Bioselect Edyta Ciopińska.

Dostęp do wszystkich aktualności

Agroturystyka w gminie Raków (losowo wybrane gospodarstwo)

Chańcza - Wierzbowy Gaik

Miejscowość: Chańcza 111 Nr telefonu: +48 694 943 101, +48 606 380 982 Strona www: - Adres e-mail: -   Oferujemy Państwu domek 4-osobowy, w którym jest wyposażona kuchnia, łazienka, pokój oraz do dyspozycji altanka, huśtawka i grill. Posesja jest ogrodzona. W pobliżu (około 300 m) jest plaża z ratownikiem. Możliwość wędkowania, spacerów po lesie oraz czyste powietrze. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy Raków

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

logo KFSdW STMIG R

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.