witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków

Najnowsze wydarzenia i informacje

XV Konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego - zaproszenie

 W załączeniu przedstawiamy plakat-zaproszenie - XV Konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego i XVII Powiatowy Przegląd Kapel Ludowych.

Festyn rodzinny w Bardzie

2 lipca 2022 r. w gminie Raków w sołectwie Bardo odbyły się dwa połączone ze sobą wydarzenia. Odpust parafialny wraz ze Mszą Świętą o godz. 12.00 i Festyn Rodzinny od godz. 14.00. W powstanie tych imprez przyłączyło się wiele osób. Pan Wójt Gminy Raków - Damian Szpak, Pani Sołtys sołectwa Bardo - Bożena Zamczyk, Radny - Paweł Pietruszka, panie z Koła Gospodyń wiejskich w Bardzie, Klub Seniora w Bardzie i Ochotnicza Straż Pożarna z Woli Wąkopnej. Nie zabrakło również wsparcia od...

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM

Poniżej przedstawiamy plakat-zaproszenie na Piknik z PRODUKTEM POLSKIM.

Serdecznie zapraszamy do Barda na Piknik Rodzinny

Wspólnie z Fundacją Świętokrzyską serdecznie zapraszamy do Barda na Piknik Rodzinny i spotkanie lokalnych organizacji pozarządowych #DziałamyRazem W programie m.in. 🔹Stoiska Lokalnych KGW, 🔹Darmowe dmuchańce, wata cukrowa 🔹Występy artystyczne Do zobaczenia w sobotę o 14:00! Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z programu #PROO na lata 2018-2030.

Pograjka na rakowskim rynku

Zapraszamy 29 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 na rynek w Rakowie, gdzie odbędzie się podsumowanie warsztatów instrumentalnych (trąbka, saksofon, baraban, skrzypce) śpiewaczych i tanecznych realizowanych w dniach 27-29 czerwca 2022 r..

Dostęp do wszystkich aktualności

Agroturystyka w gminie Raków (losowo wybrane gospodarstwo)

Chańcza - Kołogłaz

Miejscowość: Chańcza 37 Nr telefonu: +48 600 631 594 Strona www: www.kologlaz.infoturystyka.pl Adres e-mail: danuta.kolodziejczyk37@gmail.com Do dyspozycji gości cztery pokoje, jedno, dwu i trzyosobowe, w wolnostojącym budynku z łazienką i dobrze wyposażoną kuchnią. Możliwość pozyskiwania półproduktów z gospodarstwa. Bliskość wody i lasu, czyste powietrze, spokój i miła atmosfera to atuty gospodarstwa. W zbiorniku "Chańcza" możliwość wędkowania, raj dla wędkarzy i motorowodniaków. Gospodyni oferuje wyroby domowej produkcji; w tym wypiek chleba, wyrób masła i sera. 

Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy Raków

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.