Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv
witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków

Najnowsze wydarzenia i informacje

Życzenia z okazji Dnia Matki

Wszystkim Mamom z okazji Ich Święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, radości z dzieci tych najmłodszych, jak i dorosłych. Niech Wasza miłość przekazywana pociechom wraca do Was każdego dnia, tak, by Dzień Matki trwał przez cały rok.   Wójt Gminy Raków Przewodniczący Rady Gminy Damian Szpak Stanisław Gratka

Darmowa sterylizacja i kastracja psów i kotów na terenie gminy Raków

Urząd Gminy w Rakowie informuje, że Rada Gminy Raków przyjęła ,, Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Raków na 2020 rok” . Zapisy Programu umożliwiają mieszkańcom gminy Raków posiadającym zwierzęta domowe (psy, koty) skorzystanie z nieodpłatnych zabiegów sterylizacji i kastracji zwierząt.

Oświadczenia potwierdzające brak zmian do 8 czerwca- dopłaty bezpośrednie 2020

Rolnicy posiadający mniej niż 10 ha gruntów ornych również w tym roku mogą złożyć, zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020, oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. Ostatnim dniem na złożenie oświadczenia w tegorocznym naborze będzie poniedziałek, 8 czerwca. To efekt wejścia w życie znowelizowanej ustawy o COVID-19, która przywraca bieg terminów. Szczegóły w poniższym linku: https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/doplaty-2020-oswiadczenia-do-8-czerwca.html

Internetowa Akcja Życzeń pt. "Mojej mamie..." - WDK w Kielcach

Szanowni Państwo,W związku ze zbliżającym się szczególnym dniem, jakim jest Dzień Matki, Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach organizuje Internetową Akcję Życzeń pt. "Mojej mamie...". Jest to inicjatywa, która ma na celu propagowanie twórczości dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im w dobie wszechobecnej pandemii zaprezentowania swoich prac plastycznych w Internecie. Każdy z uczestników Internetowej Akcji Życzeń pt. "Mojej mamie...". może nadesłać maksymalnie 2 prace dotycząc tematyki Dnia Matki wykonane dowolną techniką plastyczną. Najlepsze prace będą publikowane w mediach...

Oficjalne otwarcie wyremontowanego odcinka drogi Drogowle-Raków

Gmina Raków jest jedną z największych obszarowo na terenie powiatu kieleckiego. Duża sieć dróg różnych kategorii wymaga dużych nakładów finansowych na ich utrzymanie. Jedną z dróg o przebiegu liczącym ponad 23 km jest droga powiatowa 0349T Pierzchnica-Korzenno-Drogowle-Raków-Rakówka-granica gminy, wybudowana w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia. Nawierzchnia tłuczniowa a następnie powierzchniowe utrwalenie na odcinku z Drogowli do Rakowa przez lata eksploatacji wymagała remontu. Przez kolejne lata przedmiotowy odcinek drogi wspólnymi siłami Gminy Raków i Powiatu Kieleckiego był remontowany etapami.

Dostęp do wszystkich aktualności

Agroturystyka w gminie Raków (losowo wybrane gospodarstwo)

Pągowiec - Przy Źródełku

Miejscowość: Pągowiec 16 Nr telefonu: +48 41 35 35 120; +48 692 608 800 Strona www: www.przyzrodelku.wczasywpolsce.pl Adres e-mail: przyzrodelku@o2.pl   Gospodarstwo Agroturystyczne "Przy Źródełku" położone jest w dolinie rzeki Czarnej przy źródełku Braci Polskich w Pągowcu w gminie Raków 1 km od zalewu Chańcza. Region ten jest wyjątkowo atrakcyjne turystycznie. Ponad połowa pięknego Cisowsko-Orłowińskego Parku Krajobrazowego znajduje się w granicach gminy. Wspaniałe sosnowe lasy obfitują w grzyby, maliny i jagody. Łagodne, pagórki, strumyki, kręte dróżki, zapach lasu i błoga cisza zachęcają do spacerów. Dużą atrakcją jest zalew na...

Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy Raków

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.

zostanwdomu

Komunikat w sprawie przyjmowania Interesantów w Urzędzie Gminy Raków

W związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, od dnia 16.03.2020 r. do odwołania ograniczone zostaje przyjmowanie Interesantów w Urzędzie Gminy Raków.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem
tel. (41) 35 35 018, (41) 35 35 030, (41) 35 35 063 bądź mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z zaistniałe utrudnienia przepraszamy.