Szanowni Państwo,
W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" nastąpiła zmiana adresu Urzędu Gminy w Rakowie. Obecnie Urząd Gminy w Rakowie mieści się przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków. Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Dowody osobiste - mieszczą się przy ul. Ogrodowej 1, 26-035 Raków. Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

01
 
„Razem działamy dzieci, młodzież i dorosłych w rozwoju talentów wspieramy” to tytuł projektu, który realizowany jest od sierpnia 2013 roku przez Gminne Towarzystwo Sportowe w Rakowie we współpracy z opiekunem Świetlicy środowiskowej „Tęcza” w Rakowie.

Działania projektowe miały na celu  stworzenie warunków do bezpiecznego i aktywnego spędzania czasu wolnego oraz rozwój zainteresowań i umiejętności dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Celem projektu było również zaktywizowanie mieszkańców do wspólnego działania.

W ramach projektu zorganizowane zostały różnorodne zajęcia i warsztaty artystyczne. Odbywały się warsztaty decoupagu, podczas których uczestnicy wykonali pudełka i pierścienie na serwetki i decoupagowe tace. Uczestnicy techniką serwetkową ozdobili świece. Przywrócono blask zapomnianym – starym przedmiotom, które każdy z uczestników przyniósł ze sobą a były to stare kanki. Podczas warsztatów decopatch czyli papierowego patchworku – uczestnicy wykonali kolorowe zwierzaki oraz zaprojektowali trampki swoich marzeń. W ramach spotkań florystycznych wykonano morskie dekoracyjne serduszka z muszelkami i dekoracje ze świecą. Uczestnicy wykonali również jesienną kompozycję. Warsztaty plastyczne również cieszyły się zainteresowaniem. Podczas zajęć powstały kolorowe i czasochłonne wstążkowe aniołki, powstały obrazy malowane na blejtramie. Warsztaty patchworkowe były wyzwaniem dla dzieci i młodzieży.  Podczas warsztatów wykonano poszewki z własnym zdjęciem i dekoracyjne serduszka. Odbyły się również warsztaty scrapbookingu w ramach których nauczono i udoskonalono umiejętności wykonania kartki okolicznościowych. W ramach projektu zorganizowano również międzypokoleniowe warsztaty kulinarne podczas których uczestnicy nauczyli się wykonywać tradycyjne dania związane z tradycyjną kuchnią Rakowa i  regionu  świętokrzyskiego m.in. zalewajkę, pączki ziemniaczane, pierogi z różnym farszem.

Działania projektowe możliwe były dzięki realizacji Programu Działaj Lokalnie - Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży ze Staszowa.

Paulina Szewczyk
 
 
01                                     02
 
03