Szanowni Państwo,
W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" nastąpiła zmiana adresu Urzędu Gminy w Rakowie. Obecnie Urząd Gminy w Rakowie mieści się przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków. Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Dowody osobiste - mieszczą się przy ul. Ogrodowej 1, 26-035 Raków. Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

 

Dzień Liderstwa, który zorganizowany był w dniu 21 marca 2011r., w ramach którego udało się w gminie Raków zorganizować spotkanie z udziałem przedstawicieli pozarządowych, Przewodniczących Kół Gospodyń Wiejskich, przedstawicieli jednostek budżetowych oraz chętnych przedsiębiorców przeszedł do historii.

 


 

Jednak warto zatrzymać się nieco dłużej nad poruszaną tematyką nadal  aktualną.
Przedmiotem spotkania zorganizowanego  w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rakowie były najistotniejsze sprawy, mianowicie:

  • prezentacja warunków i zasad konkursu skierowanego do członków Lokalnej Grupy Działania  „Białe Ługi” pod nazwą „Bonus Białe Ługi”, którego termin naboru upływa 31.03.2011r.,
  • program „LIDERZY PAFW” w ramach którego trwał nabór chętnych do udziału w VII edycji w terminie do 31.03.2011r.,
  • zaproszenie do współtworzenia przewodnika po gminie Raków realizowanego w ramach projektu pn:” Opracowanie przewodnika po gminie Raków i produktach lokalnych LGD „Białe Ługi”, którego wnioskodawcą jest Gmina Raków a koordynatorem Centrum Kultury Fizycznej i Rozwoju Lokalnego w Rakowie. Planowany termin wydania publikacji to czerwiec 2011r.

 

Zagadnienia dotyczące zasad konkursu „Bonus Białe Ługi” zaprezentowali: Pan Piotr Więcek oraz Pan Zdzisław Pniewski z Lokalnej Grupy Działania „Białe Ługi”.


W dalszej kolejności, zgodnie z proponowanym programem spotkania zaprezentowany został program „LIDERZY PAFW”- wyjątkowy pod każdym względem, program koordynowany przez Stowarzyszenie Szkoła Liderów a finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w Warszawie. Jego wyjątkowość polega na indywidualnym podejściu do każdego uczestnika ( w każdej edycji bierze udział maksymalnie 50 osób, które przechodzą dwuetapowe eliminacje), praktycznym charakterze wsparcia, różnorodnych i innowacyjnych metodach oraz wzmacnianiu uczestników kreując i promując w społecznościach lokalnych potrzebę liderstwa.


O tych wszystkich bardzo istotnych kwestiach opowiadały uczestnikom w aspekcie praktycznych zastosowań: liderka – VI edycji- Pani Agnieszka Zwierzyńska oraz jej tutorka- Pani Ewa Szymczak, zachęcając uczestników do kolejnej już VII edycji.


W ostatniej części spotkania uczestnicy otrzymali informacje  od Pani Agnieszki Zwierzyńskiej i Pana Dariusza Jóźwika o możliwości samodzielnego przygotowania materiałów merytorycznych oraz fotograficznych, które będą mogły znaleźć się w opracowywanym przewodniku po gminie Raków.


Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał : ankietę aktualizacyjną skierowaną do przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz w formie pisemnej fiszkę o zakresie  propozycji tematycznych oraz z danymi teleadresowymi.

 

Informacja w formie newsa na stronie: www.liderzy.pl.

 

Informacja własna
Centrum Kultury Fizycznej i Rozwoju Lokalnego w Rakowie.


Spotkanie z przedstawicielami ngo w ramach Tygodnia Liderstwa w Rakowie    Spotkanie z przedstawicielami ngo w ramach Tygodnia Liderstwa w Rakowie 
     
Spotkanie z przedstawicielami ngo w ramach Tygodnia Liderstwa w Rakowie    Spotkanie z przedstawicielami ngo w ramach Tygodnia Liderstwa w Rakowie 
     
Spotkanie z przedstawicielami ngo w ramach Tygodnia Liderstwa w Rakowie    Spotkanie z przedstawicielami ngo w ramach Tygodnia Liderstwa w Rakowie 
     
Spotkanie z przedstawicielami ngo w ramach Tygodnia Liderstwa w Rakowie