• Raków - ponad 450 lat historii
    Raków - ponad 450 lat historii

    27 marca 1567 r. kasztelan żarnowski Jan Sienieński otrzymuje od króla kontrakt lokacyjny dla Rakowa

  • Raków - widok na Rynek
    Raków - widok na Rynek

    Po prawej stronie Sanktuarium Matki Bożej Cudownej Przemiany, w tle fragment "Jeziora Chańcza"

  • "Jezioro Chańcza" - widok od strony msc. Chańcza

    To sztuczne jezioro jest miejscem wypoczynku wielu wczasowiczów

  • "Jezioro Chańcza"

    W tle panorama gminy Raków - pasma górskie - z lewej Ociesęckie, od środka do prawej Orłowińskie. W oddali "Święty Krzyż".

  • Bardo
    Bardo

    Pogranicze gminy, z lewej u dołu wąwóz Prągowiec - unikalne miejsce w Polsce, gdzie można znaleźć skamieniałości sprzed 400 mln lat

  • "Jezioro Chańcza" - widok od strony tamy
    Największy zbiornik wodny na terenie województwa świętokrzyskiego
  • Zlewisko dwóch rzek
    Zlewisko dwóch rzek

    Czarna i Łagowica tworzą zlewisko, dające początek sztucznemu zbiornikowi wodnemu - "Jezioru Chańcza" 

  • Szumsko-Kolonia - pola uprawne
    Szumsko-Kolonia - pola uprawne

    Gmina Raków jest gminą turystyczno-rolniczą. Pola uprawne i czyste lasy zajmują większość terenów gminy.

  • Koziel - panorama
    Koziel - panorama

    Zdjęcie wykonane u podnóża góry Zamczysko (422m npm.) w stronę miejscowości Ociesęki

  • Zachód słońca nad
    Zachód słońca nad "Chańczą"

uwaga 1 KOMUNIKAT! - zmiany w lokalizacji referatów Urzędu Gminy w Rakowie

Szanowni Państwo,
Zadanie inwestycyjne pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" zostało zakończone. 
Stopniowo poszczególne referaty będą przenoszone z tymczasowej siedziby z ul. Jana Sienieńskiego 20 (budynek po byłej szkole podstawowej) na ul. Ogrodową 1 (tzw. "stary" urząd).
Dane teleadresowe w trakcie przenoszenia będą się zmieniać. Należy śledzić niniejszą stronę, aby uniknąć pomyłek w kontaktach z Urzędem. 

Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

Spektakl teatralny tuż, tuż…

Wakacje w pełni, pogoda w kratkę a mimo to chętnych do udziału w warsztatach oferowanych w ramach realizowanego projektu pt: "Wakacje na sportowo" przez Centrum nie zabrakło.

 

 


Dotacja pozyskana była na wsparcie m.in. zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu w 2011r.przez Centrum  Kultury Fizycznej i Rozwoju Lokalnego w Rakowie ze środków  Starostwa Powiatowego w Kielcach.  Uczestnicy bardzo chętnie i aktywnie od początku do końca korzystali z  oferowanych działań projektowych, które współtworzyli i o udziale w których mogli w dużej części decydować. Mowa o  II, III, IV i V warsztatach z pedagogiki cyrku poprowadzonych przez fantastycznego trenera- Pana Marcina Fornala z Leska, który mimo fizycznie dużej odległości, jak sam mówił przyjeżdżał z wielką radością do „zdolnej młodzieży osiągającej szybkie efekty w działaniu”.


Warto podkreślić, iż Pan Marcin od 2003 roku  jest członkiem zarządu Bieszczadzkiego Stowarzyszenia Ekoturystycznego „Baszta” w Lesku oraz założycielem teatru ognia „Baszta” w Lesku. W 2007 ukończył kurs „Organizacja Czasu Wolnego z Wykorzystaniem Pedagogiki Cyrku”, od trzech lat prowadzi zajęcia z pedagogiki cyrku. Jest także autorem i koordynatorem projektu: ,,Zajęcia z pedagogiki teatralno-kuglarskiej jako forma nowatorskiej terapii osób z zaburzeniami psychicznymi”. To także lider grupy w Programie Projektor Wolontariat Studencki, działacz na rzecz twórców bieszczadzkich i  uczestnik VI edycji Programu Liderzy PAFW.


Nie tuzinkowa osobowość Pana Marcina i posiadane doświadczenie sprawiło, iż uczestnicy warsztatów z pedagogiki cyrku po kilku dniach nauczyli się żonglowania chusteczkami, piłeczkami, talerzami, kółkami. W efekcie  z powodzeniem  uczestnicy warsztatów mogli zaprezentować swoje zdobyte umiejętności podczas finałowej prezentacji kuglarskiej w trzech grupach. Prosty z pozoru udział w warsztatach wnosił znacznie więcej form i narzędzi edukacyjnych niż się wydawało. Młodzież doskonaliła koncentrację, wytrwałość i konsekwencję w działaniu, współpracę w grupie i pobudzała inwencję twórczą- wzajemną inspirację. Warsztaty rozpoczęły się od samodzielnego przygotowywania piłeczek do żonglowania, które uczestnicy zabierali ze sobą w celu doskonalenia umiejętności żonglerskich w wolnym czasie. Ze względu na zmienną pogodę część działań odbywała się na hali sportowej, a gdy tylko poprawiła się aura- co miało miejsce głównie w sobotni dzień- 23 lipca 2011r.- ku zadowoleniu wszystkich, odbył się upragniony moment puszczania baniek mydlanych i zabaw ze szczudłami, rowerkiem akrobatycznym i innymi elementami zabaw kuglarskich. Bańki dostosowane były dla osób w każdym wieku i co ciekawe, nawet najmłodsi uczestnicy puszczali największe bańki. Zabawy było co nie miara, a potwierdzeniem zadowolenia uczestników były słowa wypowiadane i zapisywane na karteczkach,  w formie informacji zwrotnej przekazywane uczestnikom przez koordynatora działań w rundach ewaluacyjnych.


Godnym uwagi i podkreślenia jest fakt, iż obok Pana Marcina równie fantastycznymi trenerami zabaw integracyjno- sportowych okazali się Państwo- Andrzej i Monika Mroczek z Bilczy. Na co dzień nauczyciele zajmujący się w ramach edukacji formalnej nauką wychowania fizycznego dzieci  i młodzieży. Ponadto pasjonaci wielu dyscyplin sportowych, w tym Pan Andrzej – karateka, instruktor wspinaczki skałkowej oraz miłośnik latawców. Pani Monika z kolei to wyjątkowa kobieta uzupełniająca się z mężem w pasji wspinaczki skałkowej oraz ratownik medyczny.


Państwo Mroczkowie z kolei poprowadzili w dniach 22, 23 i 24 lipca 2011r. warsztaty z zakresu zabaw integracyjno- sportowych. Z racji rozpoczętych 15 lipca 2011r. działań cyrkowych podczas III warsztatu uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i pracowali na zmianę. W ramach atrakcji przygotowanych przez Pana Andrzeja i Panią Monikę uczestnicy pierwszego dnia korzystali z hali biorąc udział w następujących działaniach: wspinaczka na skrzynkach, wiązanie węzłów, przeciąganie liny jak najdalej- ćwiczenie siłowe oraz uczyli się wykonywać zwierzątka z balonów. W drugim dniu działania odbywały się w dalszym ciągu z podziałem na grupy. Atrakcje przygotowane na wolnym powietrzu w postaci zjazdu w uprzęży na tyrolce wyczekiwane przez uczestników zostały zrealizowane w dniach 23 i 24 lipca 2011r., tj. IV i V dniu warsztatów.  

 

W piątym dniu warsztatów oprócz zabaw integracyjno- sportowych cieszących się bardzo dużym powodzeniem wśród uczestników pojawiło się dodatkowe działanie- szkolenie z zakresu pierwszej pomocy poprowadzone przez Panią Monikę Mroczek. Młodzież w podgrupach ćwiczyła „bezpieczną pozycję na boku”   i dopytywała o interesujące sytuacje, właściwe zachowanie z przypadkowo napotkanym poszkodowanym.


Na zakończenie działań warsztatowych dzieci i młodzież zaprezentowali wspomniane już wyżej w trzech grupach przygotowane według własnego pomysłu przedstawienia kuglarskie z elementami zdobytych umiejętności z zakresu pedagogiki cyrku.


Organizatorzy zadbali o poczęstunek, dyplomy z podziękowaniami dla trenerów, uczestników oraz drobne gadżety- nagrody za udział.


Aktywność uczestników, słowa pochwalne za zaangażowanie i współpracę wypowiadane przez trenerów w trakcie rund ewaluacyjnych, pełne zaangażowanie uczestników w udzielanie informacji zwrotnej w zakresie pozytywnych i negatywnych stron działań warsztatowych oraz możliwość wyrażania własnych oczekiwań w związku z kolejnymi planami działań w poszczególnych dniach złożyła się na mega pozytywną ocenę. Uczestnicy uznali, że największym powodzeniem cieszyły się atrakcje w postaci:

  • wspinaczki po skrzynkach,
  • nauki żonglowania talerzami,
  • zjazdów na tyrolce z elementami parku linowego,
  • pierwsza pomoc,
  • pokazów cyrkowo- kuglarskich,
  • bańki mydlane.

Serdecznie dziękuję za pełne zaangażowanie Instruktorom i trenerom w osobach:

  • Pani Ewy Lubacz, która prowadziła pierwszy  I warsztat w dniu 5 lipca 2011r.;
  • Pana Marcina Fornala, który prowadził ( II, III, IV, V )warsztaty w dniach- 15, 22, 23, 24 lipca 2011r,
  • Państwu Andrzejowi i Monice Mroczek, którzy prowadzili warsztaty (III, IV, V) w dniach- 22,23,24 lipca 2011r. oraz uczestnikom projektu.

 

W rundzie końcowej pojawiały się bardzo ważne słowa w pełni oddające wrażenia z udziału  w projekcie, które pragnę w tym miejscu zacytować wraz ze słowami podziękowań ich autorom:
„Najbardziej podobał mi się zjazd na tyrolce i żonglowanie. Czułam się bardzo szczęśliwa uczestnicząc w tym projekcie.”
„Mi się wszystko podobało

  • wchodzenie na skrzynkach,
  • kręcenie talerzami,
  • pokazy na koniec,
  • zjeżdżanie na tyrolce,
  • chodzenie na szczudłach,
  • jeżdżenie na rowerkach,
  • balony, żonglerka,
  • bańki,
  • robienie piłeczek, pierwsza pomoc.
Miło będzie wspominać ten okres”.

„Jeszcze mogłoby być kilka dni takich zajęć”.
„Szkoda, że już nie ma więcej warsztatów”.

 

Szczególne słowa podziękowania przekazuję Panu Zdzisławowi Wrzałce -  Staroście  Powiatu Kieleckiego za przyznanie dotacji, która została wykorzystana zgodnie z celami realizacji zadania. Warto dodać, iż organizatorzy zaplanowali pięć dni angażując środki własne w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłoszone przez uczestników. W projekcie  uczestniczyły  22 osoby posiadające wspólne zainteresowania sportowe oraz wyrażające chęć wspólnego spędzania czasu wolnego połączonego z nauką współpracy w grupie a także poznawaniem wyjątkowych ludzi- pasjonatów.

 

 

Koordynator działań projektowych
Agnieszka Zwierzyńska


 

Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
     
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
     
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
     
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
     
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
     
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
     
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
     
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
     
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
     
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
     
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
     
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 
Niezapomniane Wakacje na sportowo    Niezapomniane Wakacje na sportowo 

Baner - Świętokrzyskie szlaki turystyczne - przekierowanie do strony https://swietokrzyskie.szlaki.pttk.pl/

Multimedia

Raków z lotu ptaka - wideo

Raków z lotu ptaka - fotogaleria

Widok na miejscowość Raków. W centralnej części widok na zrewitalizowany rynek, powyżej fragment "Jeziora Chańcza".

Jezioro Chańcza - fotogaleria

Jezioro Chańcza, na zdjęciu pośrodku zbiornik wodny, po bokach plaże i lasy

Realizowane projekty

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości
17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości
22 500,00 zł

 

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI
4 247 670,38 zł

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI
807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Cyfrowa Gmina

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
Dofinansowanie w wysokości 
166 320 zł

cyfrowa gmina naklejka szeroka loga

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków w 2023 roku

MKiS  nfosgw         wfosgw

dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji, w kwocie 63 288,00 zł.

PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO NA TERENIE GMINY RAKÓW

logotypy placowki wsparcia dziennego

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027

Miejsce realizacji projektu: Gmina Raków
Okres realizacji projektu: 01.01.2024-31.12.2025
Kwota dofinansowania projektu: 2 659 505,65 zł

Placówki Wsparcia Dziennego na terenie Gminy Raków
projekt realizowany przez Gminę Raków w Rakowie w ramach Priorytetu FESW.09.00 Usługi społeczne i zdrowotne,
Działanie FESW.09.05 Wsparcie rodzin oraz pieczy zastępczej.
Numer wniosku: FESW.09.05-IŻ.00-0022/23

Szczegółowe informacje: PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO NA TERENIE GMINY RAKÓW

ZAKUP AUTOBUSU DO PRZEWOZU MIESZKAŃCÓW GMINY RAKÓW

dofinansowanie budzet panstwa autobus 350

USŁUGI INDYWIDUALNEGO TRANSPORTU
DOOR-TO-DOOR

FE POWER poziom pl 1 rgb 1

Wniosek o dofinansowanie projektu pt. "Przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu wśród osób z utrudnioną mobilnością w Gminie Raków”, którego inicjatorem jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rakowie uzyskał dofinansowanie w kwocie 384 200,00 zł, które stanowi 100% kwoty projektu.

Wkład Funduszy Europejskich stanowi 84,28% - 323 803,76 zł.

Realizacja projektu będzie trwała w okresie od 01.01.2021 r. do 30.12.2022 r. z trwałością do 31.01.2024 r.

Gmina Raków Przyjazna dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu

Gmina Raków realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. Gmina Raków Przyjazna dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu

Celem projektu jest deinstytucjonalizacja opieki nad 45 osobami potrzebującymi wsparcia  w codziennym funkcjonowaniu (w tym min. 29 K) w tym 3 ON (2K) z terenu gminy Raków poprzez rozwój alternatywnych form stacjonarnej opieki dziennej realizowanej w 4 Klubach Seniora do 30.06.2023r.

Dofinansowanie projektu z UE: 745 264,06 PLN

Dofinasowanie projektu z budżetu krajowego: 61 117,19 PLN

kluby seniora logotypy

Do pobrania: PLAKAT

Modernizacja budynku świetlicy w miejscowości Chańcza wraz z doposażeniem

logotypy ue prow 2014 2020

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja typu "Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne lub kształtowanie
przestrzeni publicznej" pn. Modernizacja budynku świetlicy w miejscowości Chańcza wraz z doposażeniem
mająca na celu wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich poprzez modernizację świetlicy
w miejscowości Chańcza.

współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
"Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji i kultury powiązanej infrastruktury" 
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

Nowe perspektywy dla edukacji przedszkolnej w Gminie Raków

01

Gmina Raków realizuje projekt pn. „Nowe perspektywy dla edukacji przedszkolnej w Gminie Raków”.

Celem projektu jest rozszerzenie oferty przedszkoli publicznych dla 141 dzieci (63 Kobiet, 78 Mężczyzn, w tym 1 osoba z niepełnosprawnościami (1 mężczyzna) w wieku 3-6 lat poprzez wprowadzenie dodatkowych zajęć rozwijających jakość edukacji oraz podniesienie kompetencji 5 nauczycieli wychowania przedszkolnego (5 Kobiet) od 01 marca 2024r. do 27 lutego 2026r.

Całkowita wartość projektu: 965 678,00 zł;
w tym wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 859 480,43 zł.

Okres realizacji projektu od marzec 2024r. do luty 2026r.

Miejsce realizacji projektu:
Przedszkole Gminne w Rakowie ul. Łagowska 25, 26-035 Raków;
Oddziały Przedszkolne w Szumsku, Szumsko 42b, 26-035 Raków;
Przedszkole Publiczne w Ociesękach, Ociesęki 63. 26-035 Raków.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków w 2024 roku

MKiS  nfosgw         wfosgw

dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji, w kwocie 48 324,00 zł.

 

USUWANIE AZBESTU Z TERENU GMINY RAKÓW

MKiS  nfosgw         wfosgw

dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji, w kwocie 70 792,00 zł.

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Drogowle

baner 2

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”

pn. „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Drogowle”

Mająca na celu poprawę połączenia drogi gminnej z drogą wyższej kategorii poprzez przebudowę odcinka drogi gminnej w miejscowości Drogowle
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzania energii”

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Całkowita wartość operacji:
275 924,06 zł
Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW na lata 2014 – 2020: 63,63% kosztów kwalifikowanych: 175 570 zł

Wzrost Efektywności Energetycznej w Sektorze Publicznym w Gminie Raków poprzez Kompleksową Termomodernizację Budynku Urzędu Gminy

Tablica realizacji zadania

Przebudowa ul. T. Kościuszki w Rakowie wraz z budową odcinka sieci kanalizacji deszczowej na działce nr ewid. 2631

tablica

XXXI SPORTOWY TURNIEJ MIAST i GMIN
XVII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH 26 maja – 1 czerwca 2025 r.

baner STMiG 2025

Renowacja Kaplicy p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mędrowie

tablica

Remont instalacji elektrycznej w Kościele Parafialnym p.w. Św. Trójcy w Rakowie i dzwonnicy położonej przy świątyni.

tablica

Remont konserwatorski XVII-wiecznego kościoła p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szumsku

tablica

 

Gospodarstwa agroturystyczne

Nasza lokalizacja