witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków

Najnowsze wydarzenia i informacje

Szlachetna Paczka poszukuje WOLONTARIUSZY!! Mile widziani mieszkańcy gminy RAKÓW lub osoby…

Więcej informacji na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl Zgłoszenia należy dokonać na rejon - powiat kielecki południe za pośrednictwem formularza: https://bit.ly/BądźWolontariuszem Gorąco zachęcamy do wsparcia, aby SZLACHETNA PACZKA dotarła tam gdzie jest potrzebna. Prosimy o udostępnianie.

Dotacja na rozwój klubów seniora

W dniu 3 października 2022 roku na ręce Pana Wójta Damiana Szpaka otrzymaliśmy dodatkową dotację z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 95 tys. zł na dalszy rozwój Klubów Seniora w gminie Raków. Dzięki temu w Klubach Seniora pojawi się 10 kolejnych miejsc dla Seniorów, a zajęcia zostaną wzbogacone o edukację zdrowotną z możliwością wyjazdów rehabilitacyjnych. Zajęcia z treningu umysłu zaś przybiorą nową formę ćwiczeń.

II Festiwal Smaków Babiego Lata

1 października 2022 r. w Ciekotach w gminie Masłów, Koła Gospodyń z Rakowa i Nowej Huty wzięły udział w II Festiwalu Smaków Babiego Lata. Wśród wystawców było 24 stoiska reprezentujące swoje dzieła i biorące udział w dwóch konkursach kulinarnych „Smaki lata zamknięte w słoiku” oraz „Jak to drzewiej jadano- dania świętokrzyskie”. Dania były bardzo smaczne i prezentowały się naprawdę kolorowo i ładnie.

#sadziMy - 30 września 2022 r. Nadleśnictwo Łagów wydawać będzie w Rakowie darmowe sadzon…

Podobnie, jak w latach ubiegłych, również i w tym roku Nadleśnictwo Łagów włącza się w ogólnopolską akcję społeczną pn. #sadziMy, której inicjatorem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Tegoroczna akcja będzie trwać dwa dni tj. w dn. 29 i 30 września br.Będziemy wydawać sadzonki drzew leśnych w następujących miejscach i terminach:• 29 września 2022 r. w godz. 10:00 – 12:00 – Rynek w Łagowie• 30 września 2022 r. w godz. 10:00 – 12:00 –...

Święta Tekla dla Amelki i Bartoszka

Kolejna odsłona uroczystości religijno-obyczajowej „W dzień św. Tekli ziemniaki będzie piekli” odbyła się 25 września 2022 r. w Dębnie. Tradycyjnie już część religijną rozpoczęto mszą św. odpustową koncelebrowaną przez: misjonarza posługującego w Syberii o. Arkadiusza Bajaka, który jednocześnie wygłosił homilię, proboszcza parafii Raków ks. Pawła Mackiewicza oraz wikariusza parafii Raków ks. Patryka Kowalika. Część obyczajową – powitaniem wszystkich gości i mieszkańców – rozpoczął wójt gminy Raków Damian Szpak. Wśród gości swoją obecnością zaszczycili m.in. wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, wiceminister spraw...

Dostęp do wszystkich aktualności

Agroturystyka w gminie Raków (losowo wybrane gospodarstwo)

Raków - Pod Gruszą

Miejscowość: Raków, pl. Plac Wolności 12 Nr telefonu: +48 502 554 650, +48 502 554 651 Strona www: - Adres e-mail: qrejnowicz@gmail.com   Polecamy ciekawe spędzenie wolnego czasu na terenie gospodarstwa w Rakowie przy pl. Plac Wolności 12. Udostępnia miejsca noclegowe z wyposażoną kuchnią do dyspozycji. Dodatkowymi atrakcjami są: grill z wędzarką, rowerowe wycieczki i uroki wiejskiego życia. Do gospodarstwa należy działka nad zalewem Chańcza z bezpośrednim dostępem do wody. Na działce znajdują się przyczepy kempingowe z wyposażeniem do wynajęcia oraz pole namiotowe. Działka na Chańczy znajduje się w...

Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy Raków

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

logo KFSdW STMIG R

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.