Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv
witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków

Najnowsze wydarzenia i informacje

"Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”

W odpowiedzi na apel Starosty Kieleckiego pracownicy Urzędu Gminy w Rakowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji bożonarodzeniowej pn. "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Celem akcji jest wsparcie naszych rodaków zamieszkujących Wileńszczyznę W ramach akcji pracownicy urzędu przygotowali paczki, w których znajdowały się m.in. : mąka, olej, kawa, herbata, słodycze, cukier, przybory szkolne, środki czystości, oraz artykuły chemiczne.Przygotowane artykuły trafią do najbardziej potrzebujących Polaków zamieszkujących Kresy i sprawią, że dla wielu z nich tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą lepsze.

Na terenie województwa świętokrzyskiego obowiązuje Program ochrony powietrza i "uchwa…

  Od dnia 24 lipca 2020 r. obowiązuje podjęta przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego uchwała w sprawie wprowadzenia na terenie województwa świętokrzyskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, zwana w skrócie „uchwałą antysmogową”. Głównym celem podjęcia uchwały jest wyeliminowanie nieekologicznych kotłów opalanych paliwem stałym, jak również ograniczenie spalania niskiej jakości paliw. Działania te są konieczne do osiągnięcia normatywnych stężeń szkodliwych dla zdrowia pyłów PM10 i PM2,5 oraz kancerogennego benzo(a)pirenu.Przedmiotowa uchwała wprowadza następujący harmonogram eliminacji nieekologicznych źródeł...

ROZPORZĄDZENIE Nr 12/2021 WOJEWODYŚWIĘTOKRZYSKIEGO Z dnia 25 listopada 2021 r. 

zmieniające rozporządzenie nr 10/2021 Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 29 października 2021 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie powiatów kieleckiego i buskiego. 

Program "Czyste powietrze" - spotkanie informacyjne w Ociesękach - 2 grudnia 202…

  Gminny punkt konsultacyjno-informacyjny programu "Czyste powietrze" zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące Programu "Czyste powietrze", które odbędzie się 2 grudnia br. (czwartek) o godz. 17:30 w budynku wielofunkcyjnym w Ociesękach. 

Wykaz Nr 3/2021 nieruchomości przeznaczonej do wydzierżawienia w trybie bezprzetargowym

Działając na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz. U. z 2021, poz. 1899 ze zm) informuje o wywieszeniu na okres 21 dni w dniach od 25.11.2021 r. do 16.12.2021 r., w siedzibie Urzędu Gminy Raków, ul. Ogrodowa 1, na stronie internetowej: www.rakow.pl oraz bip.rakow.pl wykazu Nr 3/2021 nieruchomości przeznaczonej do wydzierżawienia w trybie bezprzetargowym, położonej w miejscowości Mędrów, gm. Raków.  

Dostęp do wszystkich aktualności

Agroturystyka w gminie Raków (losowo wybrane gospodarstwo)

Chańcza - Kołogłaz

Miejscowość: Chańcza 37 Nr telefonu: +48 600 631 594 Strona www: www.kologlaz.infoturystyka.pl Adres e-mail: danuta.kolodziejczyk37@gmail.com Do dyspozycji gości cztery pokoje, jedno, dwu i trzyosobowe, w wolnostojącym budynku z łazienką i dobrze wyposażoną kuchnią. Możliwość pozyskiwania półproduktów z gospodarstwa. Bliskość wody i lasu, czyste powietrze, spokój i miła atmosfera to atuty gospodarstwa. W zbiorniku "Chańcza" możliwość wędkowania, raj dla wędkarzy i motorowodniaków. Gospodyni oferuje wyroby domowej produkcji; w tym wypiek chleba, wyrób masła i sera. 

Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy Raków

E-ŚWIĘTOKRZYSKIE Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST

e swietokrzyskie riijst

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

E-ŚWIĘTOKRZYSKIE System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie sipwś

  

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2021 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 49 525,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 49 525,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.