witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków

Najnowsze wydarzenia i informacje

Wykaz Nr 1/2022 nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Działając na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz. U. z 2021, poz. 1899 ze zm) informuje o wywieszeniu w dniach od 17.05.2022 r. do 08.06.2022 r., w siedzibie Urzędu Gminy Raków, ul. Ogrodowa 1, wykazu Nr 1/2022 nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy, położonych w miejscowościach: Pągowiec, Raków, Chańcza, Celiny, i Lipiny. Wykaz został wywieszony na tablicy ogłoszeń, umieszczony na stronie internetowej Urzędu Gminy Raków oraz na bip.rakow.pl.  

"Dotacje dla młodych"

Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości po raz kolejny ogłasza nabór do projektu „Dotacje dla młodych”. Szczegóły projektu TUTAJ oraz na plakacie poniżej.

Umowa na remont mostu betonowego w miejscowości Dębno podpisana

W ramach udzielonego Gminie Raków wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w dniu 12 maja 2022r Wójt Gminy Raków podpisał umowę z firmą KORBUD z Wiślicy na remont mostu betonowego w miejscowości Dębno. Termin wykonania remontu do połowy września 2022r. Koszt remontu mostu wraz z nadzorem inwestorskim wynosi trzysta siedemdziesiąt cztery tysiące zł.

Plenerowe Targi Pracy na Rynku w Kielcach

We wtorek, 24 maja 2022 r. Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach wspólnie z Miejskim Urzędem Pracy w Kielcach organizuje Plenerowe Targi Pracy na Rynku w Kielcach pod honorowym patronatem Starosty Kieleckiego Mirosława Gębskiego oraz Prezydenta Miasta Kielce Bogdana Wenty. Targi Pracy rozpoczną się o godzinie 1100 i potrwają do godziny 13 00. Celem wydarzenia jest udzielenie pomocy pracodawcom w znalezieniu kandydatów do pracy o poszukiwanych kwalifikacjach, a osobom bezrobotnym i poszukującym pracy w uzyskaniu odpowiedniego zatrudnienia. To również dobra okazja by...

XV JARMARK ŚWIĘTOKRZYSKI - ZAPOWIEDŹ

W niedzielę, 22 maja, odbędzię się na Świętym Krzyżu XV Jarmark Świętokrzyski, który rozpocznie się mszą na błoniach świętokrzyskich o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym. Po uroczystościach na scenie ustawionej na błoniach świętokrzyskich nie zabraknie występów artystycznych w wykonaniu zespołów ludowych. Zaprezentują się zespoły folklorystyczne z Kaszub i Pienin. Powiat kielecki reprezentować będzie Zespół Pieśni i Tańca Żeromszczyzna. Na pobliskich błoniach zostaną ustawione także stoiska, które oferować będą rękodzieło artystyczne, potrawy regionalne i publikacje turystyczne.

Dostęp do wszystkich aktualności

Agroturystyka w gminie Raków (losowo wybrane gospodarstwo)

Życiny - Gospodarstwo Agroturystyczne

Miejscowość: Życiny 17 Nr telefonu: +48 601 483 958 +48 695 219 447 Strona www: - Adres e-mail: -   Jeżeli szukasz ciszy, spokoju - ZAPRASZAMY! Domek położony w sąsiedztwie lasu. Pokój z własną, wyposażoną kuchnią i łazienką

Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy Raków

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2021 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 49 525,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 49 525,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.