Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv
witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków

Najnowsze wydarzenia i informacje

Pomoc w czasie zagrożenia epidemiologicznego COVID-19

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rakowie informuje, iż w związku z zagrożeniem epidemiologicznym w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wstrzymał zbiorowe wydawanie żywności, a zaczął rozprowadzać paczki żywnościowe indywidualnie dowożąc do miejsca zamieszkania. Z rozeznanych potrzeb (posiadanych rejestrów lub zgłoszeń telefonicznych) w okresie przedświątecznym w paczki żywnościowe zabezpieczone zostały osoby starsze, samotne i schorowane. Po okresie świątecznym, jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rakowie będą kontynuowali realizację pomocy dla najbardziej potrzebujących. Zgłoszenia potrzeby udzielenia pomocy w okresie zagrożenia epidemiologicznego...

10 kwietnia 2020 r. (Piątek) skrócone godziny pracy Urzędu Gminy Raków

Uprzejmie informujemy, że w dniu 10 kwietnia 2020 r. (Piątek) godziny pracy Urzędu Gminy Raków zostały skrócone. Urząd będzie czynny w tym dniu od godz. 7:30 do godz. 12:00.

Dezynfekcja na terenie gminy Raków w dniu 10 kwietnia 2020 r. (Piątek)

Informujemy, że 10 kwietnia 2020 r. (Piątek) na zlecenie wójta gminy Raków druhowie OSP ponownie przeprowadzą akcję dezynfekcji na terenie gminy Raków. Przypominamy o obowiązujących ograniczeniach dotyczących zgromadzeń oraz o zakazie korzystania z miejsc przeznaczonych do rekreacji. Prosimy o ograniczenie wyjść z domów tylko do sytuacji bezwzględnej konieczności.

ODCZYT ILOŚCI ZUŻYCIA WODY I ŚCIEKÓW

  W związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem Gmina Raków informuje, że faktury za wodę i ścieki będą wystawiane na podstawie Państwa zgłoszenia sms-em stanu licznika do dnia 21.04.2020r. Po tym dniu Gmina Raków wystawi fakturę za zużycie wody i ścieków z ostatniego odczytu. Numer telefonu, pod który można wysłać sms-a podając stan wodomierzy: 577 870 073 lub e-mail j.oszczypala@rakow.pl .W treści sms-a należy podać nazwisko, imię, adres oraz stan wodomierza. Faktury zostaną przekazane do Państwa po dniu 21.04.2020r. Zaleca się skorzystanie z metody zapłaty poprzez...

Dostęp do wszystkich aktualności

Agroturystyka w gminie Raków (losowo wybrane gospodarstwo)

Korzenno - Korzyna

Miejscowość: Korzenno 2 Nr telefonu: +48 505 051 815; +48 501 676 511 Strona www: www.korzyna.pl; www.korzyna.wczasywpolsce.pl Adres e-mail: korzyna@wczasywpolsce.pl   37-hektarowe gospodarstwo położone na malowniczej skarpie nad rzeką Czarną Staszowską, z plażą i kąpieliskiem. Ponad hektar stawów rybnych - karpie, okonie - łowimy je z roweru wodnego, kajaka, łodzi wędkarskiej. W rzece – raki i pstrągi. W gospodarstwie znajduje się sala na 48 osób oraz zadaszenie na 50 osób z miejscem do tańczenia. Organizowane są przyjęcia okolicznościowe, spotkania integracyjne, ogniska, kuligi. Dom wiejski drewniany z piecem chlebowym, a...

Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy Raków

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.

zostanwdomu

Komunikat w sprawie przyjmowania Interesantów w Urzędzie Gminy Raków

W związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, od dnia 16.03.2020 r. do odwołania ograniczone zostaje przyjmowanie Interesantów w Urzędzie Gminy Raków.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem
tel. (41) 35 35 018, (41) 35 35 030, (41) 35 35 063 bądź mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z zaistniałe utrudnienia przepraszamy.