Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv
witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków

Najnowsze wydarzenia i informacje

„Polska Wieś Smakuje” Konkurs dla Rolniczek, Rolników i Kół Gospodyń Wiejskich

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza konkurs na najlepsze praktyki tradycyjnej kultury kulinarnej na obszarach wiejskich. Wykonajcie i prześlijcie zdjęcie i opis Waszej potrawy, która króluje w Waszych regionach. Szukamy dań lokalnych, tradycyjnych, pełnych smaku, a przede wszystkim pysznych i zdrowych! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. W konkursie może wziąć udział każdy rolnik indywidualny kultywujący zgłaszaną praktykę kulinarną przez okres min. 3 lat i wszystkie zarejestrowane Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski.

"Rodzinne święta bez alkoholu i przemocy – pełne ciepła, spokoju i radości” - konkurs…

Gminne Towarzystwo Sportowe w Rakowie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym o tematyce profilaktycznej pt. ,,Rodzinne święta bez alkoholu i przemocy – pełne ciepła, spokoju i radości”. Tematyka prac konkursowych powinna odzwierciedlać rodzinną atmosferę świąt oraz wigilijnego wieczoru, przeżywanego bez użycia alkoholu i przemocy. Na laureatów oraz wyróżnionych uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Uwaga! Głosujmy na Rakowskie Fijołecki

„Rakowskie Fijołecki” zostały finalistami radiowego konkursu Nasze Muzyczne Źródełko. Kolejny etap zależy od Nas! Aby na nich zagłosować, wystarczy wysłać email na adres: zrodelko@polskieradio.pl wpisując Rakowskie Fijołecki, A Ty siwy gołąbku mój

Realizacja świadczeń z Gminnnego Ośrodka Pomocy Społecznej w grudniu 2020 r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rakowie informuje, iż w bieżącym miesiącu wypłata świadczeń gotówkowych w kasie Urzędu Gminy w Rakowie realizowana będzie od 16 grudnia 2020 r. Osoby pobierające świadczenia proszone są o terminowe ich odbieranie.

Zmiana kryterium dochodowego w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rakowie informuje, iż kontynuuje realizację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. W związku z wprowadzeniem zmian w Wytycznych Instytucji Zarządzającej dla Instytucji Pośredniczącej beneficjentów dotyczących działań realizowanych w ramach PO PŻ - Podprogram 2020 informujemy, iż nastąpiło podwyższenie kryterium dochodowego uprawniającego do otrzymania pomocy żywnościowej do 220% kryterium określonego w art. 8 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.

Dostęp do wszystkich aktualności

Agroturystyka w gminie Raków (losowo wybrane gospodarstwo)

Chańcza - Jarosław Krawiecki

Miejscowość: Chańcza 112 Nr telefonu: +48 696 366 197 Strona www: - Adres e-mail: -   Gospodarstwo oferuje 6 miejsc noclegowych w okresie od 1 czerwca do 30 września. Goście mają do dyspozycji osobną, wyposażoną kuchnię i łazienkę. Posesja ogrodzona. Duży ogród, w którym znajduje się altana, huśtawka oraz plac do grillowania. W pobliżu terenu znajdują się żeremia bobrów. Możliwość przejażdżki kajakiem lub motorówką. W pobliżu lasy obfitujące w runo leśne.

Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy Raków

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2020 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 50 220,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 50 220,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.

zostanwdomu

Komunikat w sprawie przyjmowania Interesantów w Urzędzie Gminy Raków

W związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, od dnia 16.03.2020 r. do odwołania ograniczone zostaje przyjmowanie Interesantów w Urzędzie Gminy Raków.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem
tel. (41) 35 35 018, (41) 35 35 030, (41) 35 35 031, (41) 35 35 063 bądź mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z zaistniałe utrudnienia przepraszamy.