Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv
witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków

Najnowsze wydarzenia i informacje

Przedłużony termin naboru wniosków o pomoc dla rolników poszkodowanych przez COVID-19

  Do 7 października 2020 r., czyli o tydzień dłużej, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o wsparcie od tych rolników, których gospodarstwa zostały szczególnie dotknięte kryzysem COVID-19. 

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Szumsku

  Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Wróciliśmy do wyremontowanej, odmienionej szkoły. Podczas kilku miesięcy pracy zdalnej oraz podczas wakacji w naszej szkole trwały intensywne prace związane z tak wyczekiwaną przez nas realizacją projektu: ,,Termomodernizacją budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Raków: Szkoła Podstawowa w Szumsku, Gimnazjum w Rakowie.” Realizacja prac zyskuje ostatnie szlify, więc chcielibyśmy przekazać informacje dotyczące zmian, które zaszły w naszej szkole.

Fundacja ORLEN wsparła OSP Ociesęki

Dzięki darowiźnie w wysokości 20.000 zł przekazanej przez Fundację ORLEN oraz niewielkiemu wkładowi własnemu Ochotnicza Straż Pożarna w Ociesękach wzbogaciła się o nowy sprzęt i wyposażenie niezbędne do prowadzenia akcji ratowniczych. Zakupiono m.in. sprzęt łączności, motopompę do wody zanieczyszczonej, pilarkę spalinową, detektor do wykrywania stężenia gazów niebezpiecznych oraz sprzęt do zabezpieczenia miejsca akcji. Jednostka od grudnia 2019 roku została włączona do Krajowego Systemu Ratownictwa Technicznego, więc nowe wyposażenie przyczyni się podniesienia jakości i skuteczności prowadzenia działań ratowniczych na rzecz mieszkańców...

W placówkach ARiMR można potwierdzić lub założyć Profil Zaufany

Chcesz potwierdzić lub założyć Profil Zaufany? Możesz uczynić to także w placówkach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa utworzyła 331 punktów na terenie całego kraju, gdzie można potwierdzić lub założyć Profil Zaufany. Punktu rozlokowane są w centrali ARiMR, oddziałach regionalnych oraz biurach powiatowych. Przypomnijmy, Profil Zaufany pozwala na przekazywanie dokumentów oraz załatwianie spraw urzędowych drogą elektroniczną z wykorzystaniem ePUAP oraz portalu obywatel.gov.pl.

Umowa o dofinansowanie budowy sieci wodociągowej wraz przyłączami w miejscowości Jamno …

W obecności wiceminister sportu Anny Krupki, członek Zarządu Województwa Marek Jońca oraz Wójt Gminy Raków – Damian Szpak   w dniu 31 sierpnia 2020 r. podpisali w Urzędzie Gminy w Staszowie umowę  o przyznanie dofinansowania na realizację w/w projektu   z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii  objętego Programem Rozwoju  Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dostęp do wszystkich aktualności

Agroturystyka w gminie Raków (losowo wybrane gospodarstwo)

Celiny - Gratka

Miejscowość: Celiny 18 Nr telefonu: +48 41 35 45 203; +48 509 014 115 Strona www: www.celiny.pl Adres e-mail: gratkasd@op.pl   Gospodarstwo agroturystyczne "Gratka" położone jest wśród sosnowych i mieszanych lasów, obfitujących w grzyby, maliny, borówki i jagody, w których schronienie znajdują rzadkie i chronione gatunki zwierząt. Nieopodal gospodarstwa przepływa rzeka, w której zobaczyć można żeremia bobrów, pstrągi i raki. Do dyspozycji gości oddaje 17 miejsc noclegowych, niezależną kuchnię z pełnym wyposażeniem oraz świetlicę z możliwością organizacji spotkań i szkoleń dla 30 osób. Na terenie gospodarstwa znajduje się zadaszone miejsce na ognisko...

Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy Raków

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2020 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 50 220,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 50 220,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.

zostanwdomu

Komunikat w sprawie przyjmowania Interesantów w Urzędzie Gminy Raków

W związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, od dnia 16.03.2020 r. do odwołania ograniczone zostaje przyjmowanie Interesantów w Urzędzie Gminy Raków.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem
tel. (41) 35 35 018, (41) 35 35 030, (41) 35 35 031, (41) 35 35 063 bądź mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z zaistniałe utrudnienia przepraszamy.