witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków

Najnowsze wydarzenia i informacje

Konsultacje dot. „Budowy obwodnicy m. Ociesęki w ciągu DW 764”

Ciężki sprzęt na budowie - spychacz, równiarka

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym dotyczącym opiniowania projektu drogowego, wprowadza się możliwość zapoznania się wszystkim zainteresowanym mieszkańcom gminy Raków. Analiza opinii społecznych pozwoli na wypracowanie lepszych rozwiązań służących wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Na stronie internetowej Gminy Raków, zakładka – Drogownictwo, Transport zbiorowy - „Konsultacje dot. dróg”, na okres 21 dni umieszczony został projekt „Budowa obwodnicy m. Ociesęki w ciągu DW 764”. Wszystkie uwagi i zapytania dotyczące projektu należy składać w formie papierowej na edytowalnym formularzu umieszczonym w ww. zakładce. Wykonawca projektu dopuszcza przesyłanie...

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budo…

Szanowni Państwo, sezon jesienno-zimowy, to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.

Wieczór Kolęd i Pastorałek pt. "Śpiewajcie i grajcie Mu!", Raków, 28 stycznia 20…

✨ ZAPRASZAMY serdecznie społeczność Rakowa i Gminy Raków oraz wszystkich innych zainteresowanych na Wieczór Kolęd i Pastorałek pt. "Śpiewajcie i grajcie Mu!", który odbędzie się w sobotę - 28 stycznia 2023 r. o godz. 18.00 w budynku po byłej Szkole Podstawowej w Rakowie, obecnie siedzibie Klubu Seniora i Koła Gospodyń Wiejskich w Rakowie - przy ul. Sienieńskiego 20. 🎼 🎵🎶 Wykonawcami koncertu będzie Chór CHORAŁ z Rakowa pod kierownictwem Adama Barabasza, a także z chórem oraz solo wystąpi uczennica kl. IV...

Orszak Trzech Króli w Szumsku

Orszak Trzech Króli po raz pierwszy wpisuje się w kalendarium w naszej parafii Szumsko. W święto Objawienia Pańskiego odbywa się w kościele pod hasłem – Niech prowadzi nas gwiazda i jest nawiązaniem do gwiazdy betlejemskiej, która była znakiem i przewodnikiem dla mędrców w drodze do Dzieciątka Jezus. Scenariusz nawiązuje do tradycji jasełek, a wspólny śpiew jest głównym elementem orszaku. Kolędowanie w sposób szczególny łączy rodziny i całą społeczność. Tego dnia wspominamy to gdy trzej Mędrcy ze wschodu zwani królami w VIII...

Dostęp do wszystkich aktualności

Agroturystyka w gminie Raków (losowo wybrane gospodarstwo)

Smyków - u Zielarki

Miejscowość: Smyków 21 Nr telefonu: +48 507 076 884 Strona www: www.u-zielarki.infoturystyka.pl Adres e-mail: agroturystyka.uzielarki@wp.pl   Gospodarstwo położone w centralnej części Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego, w samym środku lasu. Spacery po pięknych okolicznych lasach, ognisko i pieczenie ziemniaków, prysznic na świeżym powietrzu a to wszystko z dala od zgiełku miejskich ulic w otoczeniu lasów. Miejsce idealne do obcowania z naturą. Możliwość rozbicia pola namiotowego. Istnieje tu możliwość obserwacji zwierząt z pobliskiej ambony. Organizowane są tu mini warsztaty zielarskie zielone szkoły. Okoliczny las obfituje w grzyby i inne runo leśne (maliny...

Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy Raków

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

logo KFSdW STMIG R

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.