Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv
witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków

Najnowsze wydarzenia i informacje

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowejdyrektorom, nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty Gminy Rakówskładam serdeczne podziękowania i słowa uznania za odpowiedzialną pracę na rzecz dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że wysiłek i trud, który Państwo wkładacie w rozwijanie umiejętności młodego pokoleniaspotyka się z uznaniem wychowanków, i owocuje w ich codziennej pracy. Składam życzenia zdrowia i pomyślności w życiu osobistym, oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.     Wójt Gminy Raków   Damian Szpak

Koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Raków na I Festiwalu Smaków Babiego Lata

  10 października 2021r.  W Ciekotach odbył się I Festiwal Smaków Babiego Lata. W śród pięknych, malowniczych widoków w Centrum Edukacji Kultury „Szklany Dom” rywalizowały ze sobą Koła Gospodyń Wiejskich z województwa świętokrzyskiego. Rywalizacja odbyła się w dwóch konkursach kulinarnych:1. „ Smaki lata zamknięte w słoiku” w kategorii Owoce i Warzywa,2. „ Jesienna zupa- danie jednogarnkowe” Prezentowane dania były kolorowe, smaczne a przy tym zdrowe. Zwycięzca mógł zdobyć „ Złotą Patelnię Starosty”.   Dwa Koła  Gospodyń z Rakowa i Nowej Huty reprezentowały Gminę Raków. Jury...

Aplikacja mobilna ePraca – nowoczesne narzędzie, dla osób poszukujących pracy

  Czy wiesz, że jest już dostępna bezpłatna aplikacja mobilna ePraca, dzięki której łatwo i szybko będziesz mógł przeglądać oferty pracy? W aplikacji #ePraca dostępne są wszystkie informacje na temat ofert pracy oraz wydarzeń związanych z rynkiem pracy, publikowanych w Centralnej Bazie Ofert Pracy przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy oraz ochotnicze hufce pracy.

Warsztaty muzyczne

W ostatnim tygodniu sierpnia w Rakowie doszło do wyjątkowego spotkania dwóch grup grających i śpiewających dzieci - z Warszawy "Wesołe Mazurki z Pragi" i Rakowa "Rakowskie Fijołeci" , które pod okiem kapeli sióstr Piotrowicz, Pauli Kinaszewskiej, Mateusza Wachowiaka oraz wiejskich kapel (Wesoła Trójka i rodzinnej kapeli Zdzisława Kwapińskiego) uczyły się nowych melodii! Finałem naszego spotkania była zabawa taneczna na rakowskim rynku, która zgromadziła liczne grono mieszkańców Rakowa oraz lubicieli muzyki świętokrzyskiej z całej Polski! Efektami naszej pracy pochwalimy się na jesieni!

11 października 2021 r. (poniedziałek) - możliwe przerwy w dostawie wody dla miejscowości …

Informujemy, że 11 października 2021 r. w godz. od 8.00 do 14.00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców msc. Życiny. Przerwy te mogą być spowodowane modernizacją sieci elektrycznej wykonywaną przez PGE Dystrybucja S.A. w tym rejonie. 

Dostęp do wszystkich aktualności

Agroturystyka w gminie Raków (losowo wybrane gospodarstwo)

Pągowiec - Przy Źródełku

Miejscowość: Pągowiec 16 Nr telefonu: +48 41 35 35 120; +48 692 608 800 Strona www: www.przyzrodelku.wczasywpolsce.pl Adres e-mail: przyzrodelku@o2.pl   Gospodarstwo Agroturystyczne "Przy Źródełku" położone jest w dolinie rzeki Czarnej przy źródełku Braci Polskich w Pągowcu w gminie Raków 1 km od zalewu Chańcza. Region ten jest wyjątkowo atrakcyjne turystycznie. Ponad połowa pięknego Cisowsko-Orłowińskego Parku Krajobrazowego znajduje się w granicach gminy. Wspaniałe sosnowe lasy obfitują w grzyby, maliny i jagody. Łagodne, pagórki, strumyki, kręte dróżki, zapach lasu i błoga cisza zachęcają do spacerów. Dużą atrakcją jest zalew na...

Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy Raków

E-ŚWIĘTOKRZYSKIE Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST

e swietokrzyskie riijst

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

E-ŚWIĘTOKRZYSKIE System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie sipwś

  

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2021 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 49 525,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 49 525,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.