Szanowni Państwo,
W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" nastąpiła zmiana adresu Urzędu Gminy w Rakowie. Obecnie Urząd Gminy w Rakowie mieści się przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków. Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Dowody osobiste - mieszczą się przy ul. Ogrodowej 1, 26-035 Raków. Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

Piłkarze nożni GTS Raków występujący w Klasie Okręgowej juniorów młodszych gr. I rozgrywek Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej zakończyli 7 listopada 2009 r. rundę jesienną. W sobotnim meczu rywalem naszej drużyny był zespół MKS KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski. Stawką spotkania było czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Pomimo niesprzyjającej pogody (padający deszcz) na boisku kompleksu rekreacyjno-sportowego Centrum Kultury Fizycznej i Rozwoju Lokalnego przy ul. Łagowskiej 25, obydwa zespoły stworzyły ciekawy pojedynek i choć w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy goli to mecz mógł się podobać. W drugiej połowie po szczęśliwym strzale z rzutu wolnego KSZO objęło prowadzenie i GTS ambitnie dążył do wyrównania. Udało się to w 72 minucie spotkanie, dzięki bramce Łukasza Tyrały i w ten sposób zespół GTS Raków zakończył rundę jesienną na 4 miejscu.
    Start drużyny GTS Raków w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych współfinansowany jest ze środków Programu Integracji Społecznej w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.