Szanowni Państwo,
W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" nastąpiła zmiana adresu Urzędu Gminy w Rakowie. Obecnie Urząd Gminy w Rakowie mieści się przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków. Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Dowody osobiste - mieszczą się przy ul. Ogrodowej 1, 26-035 Raków. Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

ges pixabay CC0

Województwo Świętokrzyskie wspólnie z Gminą Raków jest organizatorem „Wojewódzkiego konkursu na potrawę z gęsi kieleckiej – Smaki Gęsiny", który odbędzie się w dniu 12 listopada br. w Gimnazjum w Rakowie i skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z naszego województwa. Konkurs ma na celu promowanie i popularyzację walorów smakowych gęsiny, upowszechnianie gęsiny, jako produktu regionalnego, a także promocję bogactwa regionalnego dziedzictwa kulinarnego. Ważnym elementem konkursu jest budowanie więzi wśród lokalnej społeczności poprzez wspólne działania na rzecz rozwoju regionu.

Każda potrawa przygotowana przez uczestniczące w konkursie Koło Gospodyń Wiejskich musi zawierać przynajmniej jeden z 92 produktów regionalnych Województwa Świętokrzyskiego, wpisanych na listę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczestnicy otrzymają od organizatora zestaw bazowy produktów niezbędnych do przygotowania potrawy, którą w dowolny sposób mogą ubogacać własnymi składnikami dostępnymi w kuchni polskiej, wykazując się doświadczeniem kulinarnym i kunsztem kucharskim.

Komisja Konkursowa, składająca się z przedstawicieli regionalnych instytucji z branży rolniczej i samorządowej, tj. Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Świętokrzyskiej Izby Rolniczej, Urzędu Gminy w Rakowie, Starostwa Powiatowego w Kielcach i Urzędu Marszałkowskiego oraz Stowarzyszenia „Gęś kielecka z tradycjami" dokona oceny 13 potraw przygotowanych przez uczestników. Konkursowe potrawy będzie można zdegustować podczas finału. Dodatkowo przewidziana jest degustacja gęsich żołądków przygotowana przez organizatora konkursu. Finałowi towarzyszyć będą występy lokalnych zespołów ludowych – Wincentowianie, Rakowskie Fijołecki, Życinianki, Chór Chorał oraz Kapela Łysogórska.


W załączeniu Regulamin Konkursu oraz Karta zgłoszeniowa