Szanowni Państwo,
W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" nastąpiła zmiana adresu Urzędu Gminy w Rakowie. Obecnie Urząd Gminy w Rakowie mieści się przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków. Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Dowody osobiste - mieszczą się przy ul. Ogrodowej 1, 26-035 Raków. Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

01

Niezwykły koncert odbył się 12 stycznia 2014 r. po Mszy Św. o godzinie 11:30 w kościele pw. św. bp. Stanisława w Szumsku. Z inicjatywy p. Weroniki Taborskiej – organistki wystąpił Chór Politechniki Świętokrzyskiej pod batutą p. Małgorzaty Banasińskiej-Barszcz, która prowadzi również chóry i zespoły wokalne w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, a także Jędrzejowski Chór Miejski.

W koncercie wzięli udział następujący chórzyści:
SOPRANY: Dominika Kuczera, Aleksandra Sobczyk, Weronika Taborska;
ALTY: Lucyna Łańcucka, Joanna Kołacz, Izabella Dudkiewicz, Patrycja Frąk;
TENORY: Sebastian Grabek, Kacper Szemraj, Mateusz Kozub;
BASY: Tomasz Salwa, Piotr Bogucki, Jan Padusiński, Cezary Dudek.

Wśród wszystkich chórzystów Chóru PŚk około połowa to studenci i absolwenci Politechniki Świętokrzyskiej. Pozostali to studenci innych uczelni, osoby które pracują, a nawet zdarzają się uczniowie szkół średnich i młodsi. W chórze może śpiewać każdy, kto tylko wyrazi taką chęć i zobowiąże się do chodzenia na próby 2 razy w tygodniu, które w sumie trwają 4 godziny tygodniowo i uczestnictwa w koncertach.

 

Chór wykonał na początku polskie kolędy: „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Wędrowali trzej Królowie”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”; potem 2 prawosławne: (ukraińska) „Nowa radist stała” i (rosyjska) „Nynie Adamie wozwiesilijsa”; następnie „Tryumfy Króla Niebieskiego” i „Wesołą nowinę”. Na bis amerykańska kolęda „Ding dong” (z elementami „perkusyjnymi” stworzonymi przez chór). Na zakończenie artyści zaśpiewali kolędę, którą zwykle zaczyna się okres bożonarodzeniowy „Wśród nocnej ciszy”.

Z braw można było wywnioskować, że największe wrażenie na publiczności zrobiła bez wątpienia kolęda rosyjska „Nynie Adamie wozwiesielisia”. Z opinii zaczerpniętej od ludzi wynika, że bardzo podobały się również: nietypowe wykonanie kolędy „Wesołą nowinę” z niezwykle trudną partią sopranów oraz amerykańskie „Ding dong” (ze względu na wspomniane wcześniej elementy perkusyjne).

Wśród przybyłych licznie na koncert osób wypatrzyliśmy p. wójt Alinę Siwonia z mężem oraz p. Mirosława Ambrozińskiego z małżonką (radnego z Wólki Pokłonnej).

Przedstawicielka Rady Parafialnej Szumsko, p. Krystyna Lasek z Zalesia, pięknie podziękowała chórowi za przybycie i za występ.

Po koncercie pyszny obiad dla członków chóru przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szumsku.

Na zakończenie cytat podziękowania p. dyrygent Chóru Politechniki Świętokrzyskiej: „Dziękuję Radzie Parafialnej z Szumska za ciepłe słowa podziękowania, Księżom za życzliwość i ogrzanie kościoła oraz sfinansowanie przejazdu, Paniom z Koła Gospodyń za fenomenalny, przepyszny obiadek i desery, Panom Kierowcom za bezpieczną jazdę. Pani Wójt za obecność i zaproszenie do Rakowa. To wielka sprawa robić coś wspólnie. Zwłaszcza jak przynosi to radość i dobro!”.

Gratulujemy p. Weronice Taborskiej talentu, pomysłu i doprowadzenia do realizacji występu.

 

Na podstawie relacji p. Weroniki Taborskiej
Dariusz Jóźwik