Szanowni Państwo,
W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" nastąpiła zmiana adresu Urzędu Gminy w Rakowie. Obecnie Urząd Gminy w Rakowie mieści się przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków. Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Dowody osobiste - mieszczą się przy ul. Ogrodowej 1, 26-035 Raków. Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

ntc

Szanowni Państwo!

W związku z realizowanym w naszym kraju procesem przechodzenia z telewizji analogowej na sygnał cyfrowy uprzejmie informuję, iż w województwie świętokrzyskim wyłączenie sygnału analogowego rozpocznie się 22 kwietnia 2013 roku i będzie realizowane w trzech etapach (22 kwietnia, 20 maja, 17 czerwca).

Po ostatecznym terminie wyłączenia sygnału analogowego, tj. 17 czerwca br. mieszkańcy województwa świętokrzyskiego będą mogli odbierać telewizję naziemną jedynie w wersji cyfrowej, co poza oczywistymi zaletami nowoczesnego rozwiązania, niesie ze sobą także trudności dla osób, które dotychczas korzystały z sygnału analogowego i nie będą posiadały wiedzy na temat zakończenia emisji, bądź też nie będą potrafiły przystosować posiadanego sprzętu do odbioru sygnału cyfrowego.

W związku z powyższym informuję, że uruchomiono bezpłatną infolinię 800 007 788 dedykowaną procesowi cyfryzacji telewizji, przy pomocy której użytkownicy mogą uzyskać indywidualną pomoc dotyczącą odbioru telewizji cyfrowej. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. Informacji udzielać będzie także Delegatura Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod nr telefonu: (41) 346 15 00. Ponadto informuję o innych działaniach, które dotyczą procesu cyfryzacji telewizji:

  • Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji planuje dalsze emisje spotów telewizyjnych o wyłączeniach, audycje radiowe, publikacje w gazetach lokalnych i specjalne dodatki w prasie ogólnopolskiej.
  • W akcję włączył się Minister Edukacji Narodowej. Dyrektorzy placówek edukacyjnych uzyskali informacje na temat procesu cyfryzacji i scenariusze lekcji z prośbą o ich wykorzystanie na zajęciach z uczniami i spotkaniach z rodzicami, co powinno umożliwić im udzielenie pomocy osobom gorzej radzącym sobie z urządzeniami RTV.
  • Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej i Komendant Wojewódzki Policji informują o bezpiecznych zakupach i ostrzegają przed możliwością działania nierzetelnych sprzedawców bądź oszustów.
  • Delegatura Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Kielcach prowadzi badania dostępności i jakości sygnału cyfrowego na terenie województwa świętokrzyskiego oraz badania zgodności sprzedawanych dekoderów z obowiązującymi w Polsce standardami.
     

Pomoc osobom starszym i nie w pełni sprawnym, dla których montaż bądź przekierowanie anteny może być znacząco utrudnione, zadeklarował Związek Ochotniczych Straży Pożarnych i Związek Harcerstwa Polskiego.

Więcej informacji można uzyskać również na stronie: http://www.cyfryzacja.gov.pl/

Z wyrazami szacunku
Bożentyna Pałka –Koruba
WOJEWODA ŚWIĘTOKRZYSKI
 

Uwaga na naciągaczy i oszustów
 
W związku z trwającym procesem cyfryzacji telewizji naziemnej niektórzy nieuczciwi akwizytorzy i sprzedawcy, powołując się na nieprawdziwe informacje, namawiają do kupna odbiorników satelitarnych i podpisywania umów abonamentowych, strasząc, że są one niezbędne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.
 
Należy pamiętać, że do odbioru programów w telewizji naziemnej potrzebny jest nowoczesny telewizor cyfrowy z wbudowanym dekoderem DVB-T MPEG-4 lub zewnętrzna przystawka tzw. STB do starszego modelu telewizora. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie http://cyfryzacja.gov.pl w dziale "Odbiorniki" i "Anteny".
 
Przestrzegamy, aby dokonywać przemyślanych zakupów. W celu uzyskania szczegółowych informacji o właściwych urządzeniach służących do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej można skorzystać z „Twojego interaktywnego pomocnika” znajdującego się na stronie głównej w/w serwisu (krok nr 4).