Szanowni Państwo,
W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" nastąpiła zmiana adresu Urzędu Gminy w Rakowie. Obecnie Urząd Gminy w Rakowie mieści się przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków. Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Dowody osobiste - mieszczą się przy ul. Ogrodowej 1, 26-035 Raków. Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

 
Lokalna Grupa Działania Białe Ługi realizuje projekt pt.: „Młodzież <=> NGO = ROZWÓJ” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z działania 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”. Do udziału w projekcie chcielibyśmy zaprosić Lokalną młodzież i organizacje pozarządowe (NGO).
           Celem naszego projektu jest wspólna aktywizacja społeczeństwa oraz wymiana doświadczeń.
Młodzież ma często ciekawe pomysły, ale brak wiary w swoje możliwości sprawia, że nie dążą do realizacji swoich zamierzeń. Dlatego postanowiliśmy pomóc tej grupie, która mogłaby zrobić dużo dobrego na naszym terenie.
          NGO- organizacje pozarządowe skupione w formalne grupy mają być przykładem dla młodych jak aktywnie spędzać czas i uczyć się współpracy w grupie. Wiele NGO nie rozwija się, gdyż słaba wiedza na temat pozyskiwania funduszy zewnętrznych paraliżuje ich aktywny rozwój.
          Postanowiliśmy złączyć w naszym projekcie te dwie grupy, aby razem wymieniły swoją wiedzę i doświadczenia.
Projekt nasz ma przyczynić się do zwiększenia aktywności społecznej i samoorganizacji. Ma również pokazać możliwości pozyskiwania funduszy na realizacje swoich pomysłów.
          Przewidzieliśmy naukę pisania wniosków, dzięki której nasze dwie grupy będą miały możliwość wypracowania swoich pomysłów i otrzymania dotacji.

         
          Na początku realizacji naszego projektu zorganizujemy po dwa spotkania w każdej członkowskiej gminie, dzięki którym dowiemy się, jakie są oczekiwania i ambicje lokalnej młodzieży.
          Spośród grup młodzieży ze wszystkich gmin wyłonimy łącznie 20 liderów, którzy będą reprezentować pomysły, swojej grupy. Planujemy wybrać 10 najlepszych pomysłów, w tym , co najmniej 1 z każdej gminy. Jeden pomysł będzie reprezentowany przez 2 liderów.
          Dodatkowo spośród zaproszonych organizacji pozarządowych  wyłonimy 20 osób, które będą reprezentowały 10 pomysłów .
          Kolejnym etapem będzie zorganizowanie warsztatów dla przedstawicieli młodzieży.
          Osoby pakiet warsztatów będzie zorganizowany dla przedstawicieli NGO.
          Po pakietach szkoleń dla poszczególnych grup znajdzie się  wspólne spotkanie na warsztatach dla młodzieży i NGO. Wspólna nauka i wymiana doświadczeń będzie swoistego rodzaju „machiną napędową”, dzięki której młodzież uwierzy, że się „da”, a NGO zaczerpną nowe pomysły od młodzieży.
          Po wspólnych warsztatach zaplanowaliśmy doradztwo indywidualne - 16 godzin na jeden pomysł. Każdej grupie reprezentującej wybrany pomysł zostanie przydzielony trener, który pomoże im dopracować swoje pomysły i napisać wnioski, aby mogły ubiegać się o dotację.
          Liczymy, że projekt nasz znajdzie szerokie grono odbiorców, którzy wykorzystają swój potencjał i uwierzą w swoje możliwości. Przypominamy, że udział w projekcie jest bezpłatny.
          Na koniec wszystkich szkoleń i warsztatów uczestnicy otrzymają zaświadczenia.
          Zapraszamy do nas. Spróbuj swoich możliwości i nie zakładaj z góry, że Ci się nie uda - „Pozytywne myślenie drogą do sukcesu”.
 
Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj:formularz zgłoszeniowy
Proponowany harmonogram spotkań z młodzieżą można pobrać tutaj: harmonogram
 
 
Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 041/ 307-26-44 lub
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.