Szanowni Państwo,
W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" nastąpiła zmiana adresu Urzędu Gminy w Rakowie. Obecnie Urząd Gminy w Rakowie mieści się przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków. Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Dowody osobiste - mieszczą się przy ul. Ogrodowej 1, 26-035 Raków. Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

 

KL SBRR UE

 
 
W okresie od 1 września 2011r. do 28 lutego 2013r. w ramach Poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych”  Gminie Raków realizowany był projekt systemowy pn. „Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III w Gminie Raków”.
 
Na  realizację  działań  projektowych  gmina  uzyskała  dofinansowanie  z  Europejskiego Funduszu Społecznego – Program Operacyjny Kapitał Ludzki w kwocie 123.544 zł. Cała kwota dofinansowania została przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych, sprzętu elektronicznego, pakietów oprogramowania edukacyjnego, instrumentów muzycznych, mebli szkolnych oraz  materiałów piśmienniczych.
 
Projekt  realizowany  był   w  czterech  Szkołach  Podstawowych:  w   Rakowie,   Bardzie, Szumsku  i Ociesękach i uczestniczyło w nim 145 uczniów z klas I-III.
 
W ramach projektu we wszystkich szkołach podstawowych przeprowadzono ogółem 1020 godzin zajęć:
  • dla uczniów  mających trudności w czytaniu i pisaniu oraz z zdobywaniu umiejętności matematycznych,
  • logopedycznych - dla uczniów z zaburzeniami rozwoju mowy,
  • dla uczniów szczególnie uzdolnionych w kierunku matematyczno-przyrodniczym,
  • rozwijających zainteresowania uczniów uzdolnionych artystycznie.
Zajęcia prowadzili nauczyciele ze szkół podstawowych, posiadający odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe -  w ramach tzw. „godzin karcianych”.
 
Realizacja projektu przyczyniła się  do wzbogacenia  oferty edukacyjnej szkół, poprzez zapewnienie każdemu uczniowi z klas I-III udziału w zajęciach dodatkowych zgodnych z jego indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami edukacyjnymi i rozwojowymi.