Szanowni Państwo,
W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" nastąpiła zmiana adresu Urzędu Gminy w Rakowie. Obecnie Urząd Gminy w Rakowie mieści się przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków. Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Dowody osobiste - mieszczą się przy ul. Ogrodowej 1, 26-035 Raków. Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

Dzieci z nagrodami

W dniu 30 czerwca 2024 roku na rynku w Rakowie odbył się festyn dla rodzin w szczególności dla dzieci i młodzieży połączony z rozpoczęciem wakacji. Celem imprezy było zachęcenie rodziców do wspólnego spędzania czasu ze swoimi dziećmi.

Pogoda tego dnia nie zawiodła i była wprost wymarzona na rodzinny piknik pod chmurką. Na uczestników przygotowanego wydarzenia czekało wiele atrakcji i niespodzianek, dmuchane zjeżdżalnie, animacje, zabawy, konkursy plastyczne, konkurencje wodne. Wszystkie przygotowane stoiska, konkursy i pokazy zapewniały moc atrakcji, emocji i niezapomnianych wrażeń najmłodszym i tym nieco starszym uczestnikom festynu. Jednym z ciekawszych działań był niezwykle pouczający pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakowie.

Podczas festynu działała również świetlicowa kawiarenka. Na stoisku można było skosztować pysznych ciast, lemoniady i kompotu. Działało również stoisko przygotowane przez dzieci i młodzież, na którym wykonywano brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki i pasemka.

Festyn zakończył się późnym wieczorem. Rodzinny nastrój wydarzenia i przyjemna atmosfera sprawiły wiele radości zarówno dzieciom i ich rodzinom.

Inicjatorem wydarzenia była Gmina Raków na czele z Wójtem Gminy panem Damianem Szpakiem.

Serdeczne podziękowania kierujemy do:

  • Pana Marcina Szpaka Radnego Gminy Raków za przekazanie samochodu osobowego do technicznego pokazu strażackiego.
  • Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rakowie za sfinansowanie nagród rzeczowych dla dzieci i młodzieży – laureatów i uczestników konkursów i zabaw.
  • Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakowie za wsparcie w organizacji pokazu strażackiego oraz konkurencji wodnych dla dzieci podczas wydarzania.
  • Pana Dariusza Jóźwika oraz pana Jacka Górskiego za przygotowanie i obsługę nagłośnienia podczas wydarzenia.
  • Dzieci i rodziców zaangażowanych w prowadzenie świetlicowej kawiarenki.
  • Wszystkich osób, które w dniu wydarzenia wsparły swoją pomocą organizację festynu dla rodzin.

Paulina Szewczyk