Szanowni Państwo,
W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" nastąpiła zmiana adresu Urzędu Gminy w Rakowie. Obecnie Urząd Gminy w Rakowie mieści się przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków. Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Dowody osobiste - mieszczą się przy ul. Ogrodowej 1, 26-035 Raków. Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

 01

Na posiedzeniu w dniu 10 czerwca Zarząd Województwa przyznał unijne dofinansowanie ośmiu projektom „przedszkolnym” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. W powiecie kieleckim fundusze otrzymają między innymi gminy Chęciny oraz Raków – poinformowała Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, Renata Janik.

Gmina Raków jest w gronie instytucji, których projekt „przedszkolny” znalazł się na zatwierdzonej przez Zarząd Województwa liście przedsięwzięć, do których trafi unijne dofinansowanie. Pieniądze pozwolą na utworzenie nowych miejsc w Przedszkolu Gminnym w Rakowie prowadzonym przez samorząd.

W dniu 27 lipca 2020r. Wójt Gminy Raków Damian Szpak uczestniczył w uroczystym podpisaniu umów z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim i Wicemarszałkiem Renatą Janik na dofinansowanie nowych projektów. Wnioskowane dofinansowanie na projekt „Szczęśliwe dzieci w Gminie Raków poprzez utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego” wynosi: 411 968,45 PLN, koszt całkowity: 485 336,45 PLN.

Gmina Raków zaplanowała powstanie 15 nowych miejsc w Przedszkolu funkcjonującym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rakowie. Fundusze z projektu pozwolą między innymi na zakup wyposażenia, potrzebnego do przygotowania miejsc dla przedszkolaków.

W Przedszkolu Gminnym w Rakowie zaplanowane są zajęcia dodatkowe dla 65 dzieci. Wykraczają one znacznie poza podstawę programową. W Rakowie przedszkolaki będą uczestniczyły w zajęciach z logopedą oraz w zajęciach z integracji sensorycznej. W planach jest także bajkoterapia, pozwalająca na rozwijanie kompetencji społecznych, w tym umiejętności współpracy, ponadto arteterapia, zajęcia rytmiczno - muzyczne, psychoruchowe oraz zajęcia indywidualne z psychologiem.