Szanowni Państwo,
W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" nastąpiła zmiana adresu Urzędu Gminy w Rakowie. Obecnie Urząd Gminy w Rakowie mieści się przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków. Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Dowody osobiste - mieszczą się przy ul. Ogrodowej 1, 26-035 Raków. Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

 

KL SBRR UE

Gmina Raków złożyła do Instytucji Pośredniczącej – Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego - Biura Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wniosek na realizację projektu systemowego Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III w Gminie Raków w ramach Poddziałania 9.1.2. POKL Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.

 

Projekt będzie realizowany w okresie od IX 2011r. do II 2013r. i jest skierowany do uczniów klas I-III w Szkołach Podstawowych w Rakowie, Bardzie, Szumsku i Ociesękach. Projekt ma na celu wspomóc wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego na pierwszym etapie edukacyjnym w zakresie indywidualizacji nauczania w klasach I-III. W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące działania:
- doposażenie bazy dydaktycznej szkół w sprzęt specjalistyczny – oprogramowania,, pakiety do diagnozowania i korygowania dysfunkcji i dysharmonii rozwojowych, programy multimedialne, plansze, tablice edukacyjne do realizacji treści z zakresu edukacji matematycznej, przyrodniczej i polonistycznej oraz gry dydaktyczne i pomoce do pracy z uczniami uzdolnionymi artystycznie, meble do przechowywania pomocy dydaktycznych oraz laptop.
- zajęcia dodatkowe: dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, a także zagrożonych ryzykiem dysleksji, z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych, zajęcia logopedyczne, zajęcia rozwijające zainteresowania artystyczne, matematyczno-przyrodnicze.
Na realizację programu zaplanowano kwotę 123.544 zł. Zajęcia dodatkowe są bezkosztowe – prowadzone w ramach „ godzin karcianych”, powyższa kwota w całości zostanie przeznaczona na doposażenie bazy dydaktycznej szkół.