Szanowni Państwo,
W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" nastąpiła zmiana adresu Urzędu Gminy w Rakowie. Obecnie Urząd Gminy w Rakowie mieści się przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków. Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Dowody osobiste - mieszczą się przy ul. Ogrodowej 1, 26-035 Raków. Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

38

Ponad tonę ziemniaków dostarczonych przez sołtysów i radnych zostało upieczonych i skonsumowanych podczas kolejnej już uroczystości religijno-obyczajowej pn. „W dzień Świętej Tekli ziemniaki będziem piekli”, która 23 września 2012 r. odbyła się w Dębnie. Wydarzenie to rozpoczęła msza św. odpustowa sprawowana po raz pierwszy przez ks. Pawła Mackiewicza. Nabożeństwo uświetnili: chór męski „Chorał” z Rakowa oraz Orkiestra Dęta z Daleszyc, która po zakończeniu sumy wystąpiła z koncertem.

 

 

 

Wójt Gminy Raków Alina Siwonia witając zgromadzonych gości podsumowała ostatni rok działań oraz plany na przyszłość w zakresie rozwoju gminy. Następnie głos zabrali zaproszeni gości m.in. Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek, Starosta oraz parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej.

Część artystyczną imprezy rozpoczęły występy dzieci i młodzieży z terenu gminy Raków. W dalszej kolejności na scenie pojawili się: Zespoły Impulsy ze Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca, Małgorzata Główka, Kapela Świętokrzyska oraz młodzież z Klubu 4H w Ożarowie w programie „Diamentowe gody”.

Odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pn. „Ziemniaczane smaki” połączonego z degustacją ciast przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz Klubu Aktywnych Serc. W ramach projektu „Śladami kultury ludowej w przyszłość” zrealizowany został konkurs kulinarny pn. „II Kolorowy Festiwal Pierogowy”. Nagrody sfinansowało Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz organizator konkursu.

Wyniki:
„Ziemniaczane smaki”

  • I miejsce – KGW Wola Wąkopna;

  • II miejsce – KGW Mędrów-Drogowle;

  • III miejsce – KGW Nowa Huta;

  • wyróżnienia: KGW Szumsko, Klub Aktywnych Serc.

 

„II Kolorowy Festiwal Pierogowy”

  • I miejsce – Beata Kudłacz;

  • II miejsce – KGW Mędrów-Drogowle;

  • III miejsce – ex equo - KGW Nowa Huta, KGW Wola Wąkopna, KGW Szumsko, KGW Bardo.

 

 

Odbył się konkurs pn. „Razem bezpieczniej” dla uczestników uroczystości realizowany pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego pani Bożentyny Pałki-Koruby poprowadzony ze sceny, z nagrodami dla uczestników ufundowanymi przez panią Wojewodę. Na stoiskach promocyjnych organizacji i instytucji z gminy Raków i regionu świętokrzyskiego uzyskać można było praktyczne informacje, poznać lokalne tradycje, wymienić się doświadczeniami. Najmłodsi mieli możliwość skorzystania z oferty wesołego miasteczka i kolorowych kramów odpustowych. Po raz pierwszy na uroczystości gościli przedstawiciele: Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego oraz Fundacji Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa ze Staszowa. Warto podkreślić, że wolontariusze z FARM-y organizowali szereg ciekawych zabaw dla dzieci.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na gwiazdę wieczoru, którą w tym roku był zespół „Boys”. Występ chłopców skutecznie rozgrzał kilkutysięczną publiczność żywiołowo reagującą na to co działo się na scenie oraz razem z Marcinem Millerem śpiewała znana przeboje takie jak „Jesteś szalona” czy „Wolność”.

Po zakończonym występie gwiazdy wieczoru atmosferę zabawy podtrzymała Kielecka Grupa Rejs, która pomimo zimnego wieczoru bawiła gości do godz. 1.00.

Organizatorzy uroczystości składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym we współtworzenie wydarzenia.   

Zapraszamy za rok!

 

inf. własna
Centrum Kultury Fizycznej i Rozwoju Lokalnego w Rakowie