Szanowni Państwo,
W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" nastąpiła zmiana adresu Urzędu Gminy w Rakowie. Obecnie Urząd Gminy w Rakowie mieści się przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków. Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Dowody osobiste - mieszczą się przy ul. Ogrodowej 1, 26-035 Raków. Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

01

Dnia 24.I.2015 w hali sportowej w Opatowie rozpoczął się kolejny już trzeci cykl turnieju piłkarskiego AMP PRIMO CUP - RYWALIZACJA GMIN. Wzięły w nim udział jak w poprzednich dwóch turniejach 2 drużyny z Rakowa z rocznika od 2005-2007  jak i starsza grupa od 2004-2002 oraz zespoły z innych Akademii: AMP Opatów, AMP Bieliny, AMP Bodzentyn, AMP Pawłów, AMP Wzdół Rządowy, AMP Parszów, AMP Skarżysko Kościelne, AMP Suchedniów, AMP Mirzec i AMP Wola Jachowa.

By jeszcze bardziej usprawnić i przyśpieszyć rozgrywki spotkania odbywały się w czasie 12 minut bez zmiany połów. Drużyna młodszych z Rakowskiej Akademii w składzie - Patryk Skowroński, Aleksander Foryś, Karol Szczepaniak, Mikołaj Kuca, Mateusz Bochenek, Kacper Szczepaniak rozpoczęła rywalizację z zespołem z Pawłowa, mecz po bardzo ładnej grze zespołowej naszych chłopców i sporej przewadze zakończył się wynikiem 4:0 dla Rakowa, po dwie bramki strzelili Mateusz Bochenek i Mikołaj Kuca, jednak trzeba pochwalić całą drużynę a zwłaszcza obronę, która wzorowo wywiązywała się ze swoich obowiązków, przerywając ataki przeciwników przez co bramkarz nie miał w tym spotkaniu wiele pracy.

Kolejny mecz z Wolą Jachową to już popis naszego zespołu mecz był już tylko formalnością, i po przygniatającej przewadze, jednostronnym widowisku Raków wygrał 9:0. 7 bramek zdobył Mikołaj Kuca, po jednej jeszcze dołożyli Kacper Szczepaniak i Aleksander Foryś.

O godzinie 15 rywalizację meczem z faworytami do końcowego zwycięstwa - AMP Bieliny rozpoczęła starsza grupa wiekowa z Rakowa w składzie - Dawid Szczepaniak, Kamil Maj, Sebastian Błach, Jakub Hara, Patryk Masternak, Milosz Sojda oraz Marcin Kania, Alan Rejnowicz. Należy tylko przypomnieć że obie drużyny rywalizowały już ze sobą na starcie rozgrywek i wtedy mecz po wyrównanej walce zakończył się remisem 2:2. Można było się spodziewać, że i w tym meczu będzie podobnie. Spotkanie było bardzo wyrównane i przez większość czasu żaden z zespołów nie potrafił narzucić swojego stylu gry. W naszej drużynie bardzo dobrze zagrała obrona, która często niwelowała ataki rywali nie dopuszczając do zagrożenia, niestety w 6 minucie meczu zespół z Bielin wyszedł na prowadzenie po ładnym strzale z dystansu. Bramkarz w tej sytuacji był bezradny. Mimo kolejnych akcji i kilku sytuacji Raków nie doprowadził do wyrównania i mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Bielin.

Kolejnym przeciwnikiem była drużyna AMP Mirzec (dotychczasowy lider tabeli), już po kilku minutach Raków objął prowadzenie po ładnej akcji zespołowej, jednak w miarę upływu czasu w naszym zespole wtargnęło się zbytnie rozluźnienie, co przełożyło się na utratę bramki, potem  po indywidualnych błędach przegrywaliśmy już 1:2, na szczęście w ostatnich minutach mimo niekorzystnego wyniku zespół zdołał się podnieść i doprowadzić do wyrównania.

Ostatni mecz z Wąchockiem (najmniej doświadczonym zespołem turnieju ) miał być już tylko dla nas formalnością. Jednak jak się potem okazało zawodnicy z Wąchocka nie zamierzali się tylko bronić. Po kilku minutach sensacyjnie objęli prowadzenie, na szczęście Raków błyskawicznie zdołał doprowadzić do wyrównania, od tego czasu przejęliśmy inicjatywę co przełożyło się na kolejne bramki i końcową wygraną Rakowa 4:1.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne rywalizacje turniejowe najbliższy już w marcu w Suchedniowie.