Szanowni Państwo,
W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" nastąpiła zmiana adresu Urzędu Gminy w Rakowie. Obecnie Urząd Gminy w Rakowie mieści się przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków. Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Dowody osobiste - mieszczą się przy ul. Ogrodowej 1, 26-035 Raków. Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

W tym roku hasło tygodnia brzmiało „Wokół rocznic wybitnych ludzi regionu świętokrzyskiego”. Obchodziliśmy rocznicę m.in. urodzin Adolfa Dygasińskiego, Kornela Makuszyńskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Oskara Kolberga, Stefana Żeromskiego, Witolda Gombrowicza, czy Jana Kochanowskiego.

W Tygodniu Kultury Języka w Szkole Podstawowej w Bardzie zaplanowane zostały rozmaite działania, mające na celu zwrócenie uwagi na piękno naszego rodzimego języka oraz ukazanie wartości polskiej literatury. Organizacją Tygodnia Kultury Języka w szkole zajęła się nauczycielka języka polskiego pani Ewa Tyrała. 10 marca 2014 roku na odbył się inauguracyjny apel społeczności szkolnej, na którym został przedstawiony harmonogram działań podejmowanych przez szkołę w ramach Tygodnia Kultury Języka.

Na apelu pani Ewa Tyrała zwróciła uwagę na kształtowanie wśród dzieci umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych, podniesienie poziomu kultury osobistej uczniów, propagowanie kultury języka oraz utrwalanie pozytywnych wzorców zachowań i wartości u uczniów, życzliwości, dobroci i koleżeństwa wobec rówieśników.

Tak jak w poprzednich latach, Tydzień obfitował w wiele ciekawych konkursów, zagadek i zabaw językowych dla uczniów. Zwracaliśmy szczególną uwagę na czystość, poprawność i bogactwo naszego ojczystego języka. Na każdym poziomie klasowym przeprowadzone zostały zadania sprawdzające znajomość ortografii, gramatyki oraz umiejętność posługiwania się poprawną polszczyzną. Szkołę opanowała „czytelnicza epidemia” - uczniowie „zarażali się” czytelnictwem. Również młodsze klasy czynnie włączyły się w program Tygodnia.

Podejmowane działania miały na celu zainteresować dzieci poprawną polszczyzną oraz przyczynić się do większej dbałości o piękno naszej mowy ojczystej.

Nauczyciel języka polskiego
mgr Ewa Tyrała