Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

 

Gmina Raków w odpowiedzi na zaproszenie Marszałka Województwa Świętokrzyskiego przystąpiła do projektu pn. "Zakup drzew i krzewów miododajnych do nasadzeń na terenach zieleni dostępnych publiczne w województwie świętokrzyskim " . W tegorocznej akcji chęć uczestnictwa zgłosiło 57 gmin z terenu województwa oraz 6 palcówek podległych Samorządowi Województwa Świętokrzyskiego. Łącznie na terenie województwa w ramach projektu nasadzonych zostanie 1 598 sadzonek drzew miododajnych oraz ponad 3 056 krzewów.

 

W ramach projektu na terenie gminy Raków Województwo Świętokrzyskie  sfinansowało zakup krzewów miododajnych-  irga błyszcząca w ilości 60 szt., które nasadzone zostały na  nieruchomości oznaczonej nr ewid. 1441/6 w miejscowości Raków.

Na realizację projektu pn.,,  "Zakup drzew i krzewów miododajnych do nasadzeń na terenach zieleni dostępnych publiczne w województwie świętokrzyskim " z budżetu województwa świętokrzyskiego przeznaczono 39 750,00 zł oraz pozyskano dofinansowanie w kwocie 26 500,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

E-ŚWIĘTOKRZYSKIE Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST

e swietokrzyskie riijst

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

E-ŚWIĘTOKRZYSKIE System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie sipwś

  

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2021 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 49 525,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 49 525,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.