Drukuj
Kategoria: Rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo - informacje
|
|
Odsłony: 128

plakat BGR 2020

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 2003 r. we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Od 2018 roku współorganizatorem jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. XVIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W siedemnastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 20 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Laureaci Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe – w ubiegłym roku zwycięzca został uhonorowany ciągnikiem o mocy 55 KM.

Na zgłoszenia gospodarstw czekamy o 17.04.2020r.

Właściciele zgłaszanych gospodarstw mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a także poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzają komisje konkursowe. Podczas eliminacji komisje sprawdzają, czy zasady ochrony zdrowia i życia są stosowane w ocenianym gospodarstwie, a także czy wyeliminowane są w nim zagrożenia wypadkowe. W skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie, reprezentujący Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Świętokrzyska Izbę Rolniczą, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Starostwa Powiatowe i inne instytucje działające w środowisku wiejskim. Zastosowanie się do ich rad i uwag przyczynia się do wyeliminowania wielu zagrożeń, a tym samym do zmniejszenia ryzyka wypadków i chorób zawodowych rolników oraz ich rodzin.

Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach jest odpowiedzialny etap wojewódzki konkursu.

 

Wojewódzkie podsumowanie XVIII edycji Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" odbędzie się w lipcu. Podsumowane będzie połączone z III Piknikiem Rolniczym, gdzie każda z instytucji wspierających konkurs przygotuje stoisko informacyjne.

5d2225b1d3987_p.jpg 5d222653cd7a9_p.jpg pinczow.JPG

plakat_BGR_2020.jpg

 

Załączniki:
Pobierz plik (zalacznik_nr_1_Regulamin_XVIII_Ogolnokrajowego_konkursu_BGR.PDF)zalacznik_nr_1_Regulamin_XVIII_Ogolnokrajowego_konkursu_BGR.PDF
Rozmiar: 3.22 MB | Pobrano: 24 razy