Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

001

Po raz kolejny mieszkańcy naszej Gminy- Państwo Radomscy z Głuchowa biorą udział w konkursie pn. "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", którego organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, KRUS, Państwowa Inspekcja Pracy, ARiMR oraz KOWR. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na tematykę bezpieczeństwa pracy w rolnictwie i promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda. Konkurs odbywa się na etapie regionalnym, wojewódzkim oraz krajowym. w 2018 roku zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu byli Państwo Przyjemscy z powiatu kazimierskiego w województwie świętokrzyskim; zwycięzcy otrzymali w nagrodę ciągnik rolniczy ufundowany przez Prezesa KRUS. W tym roku trzymamy kciuki za przedstawicieli naszej gminy i życzymy powodzenia!

 

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.