Drukuj
Kategoria: Informacje, aktualności - ochrona środowiska
|
|
Odsłony: 2120

oze

W piątek w Urzędzie Gminy w Rakowie odbyło się spotkanie z mieszkańcami dotyczące możliwości pozyskania środków finansowych na działania z zakresu odnawialnych źródeł energii. Spotkanie zainicjowane było przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu "Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej”.


Podczas spotkania omówiono możliwości pozyskania środków finansowych przez osoby fizyczne z WFOŚIGW w Kielcach oraz  dla przedsiębiorców z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Odnawialne źródła energii  (OZE) to naturalne, niewyczerpywane źródła energii, takie jak energia słońca, wiatru, wody i wnętrza ziemi.  OZE nie emitują zanieczyszczeń do powietrza. Dzięki  OZE  każdy z nas może na własne potrzeby produkować energię i uniezależnić się od dostaw od dużych wytwórców.
Poniżej znajduje się link do programu WFOŚiGW w Kielcach skierowanego do osób fizycznych dotyczący możliwości pozyskania środków na modernizację indywidualnych kotłowni, zakup i montaż odnawialnych źródeł energii, termomodernizację budynków.


http://www.wfos.com.pl/WFOS/index.php?option=com_content&view=article&id=417&Itemid=119

Agnieszka Rejnowicz

01.jpg 02.jpg