01

Nasi najmłodsi uczniowie klasy 1 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zostali zaproszeni na niecodzienne zajęcia do Świetlicy Tęcza, podczas których wykonywali techniką decupagu piękne bombki. Każde z dzieci samodzielnie ale pod czujnym okiem p. Pauliny Szewczyk oraz p. Haliny Łukasik tworzyło te piękne ozdoby. Uczyli się, jak oddzielać kolejne warstwy serwetki by wydobyć świąteczny motyw, w jaki sposób nałożyć obrazek na bombkę, i jak ważna jest kolejność nakładania kleju i farby.

Dziecięce dekoracje z każdą chwilą nabierały nowego wyglądu, a kiedy nadszedł czas na ozdabianie brokatem - uciechy nie było końca. Każda z prac była wyjątkowa bo wykonana własnoręcznie i według pomysłu dziecka. Cieszymy się, że dzieci mogą uczestniczyć w tego typu zajęciach. W tym wieku dziecko charakteryzuje ogromna dociekliwość. Zadawane pytania, przez dzieci nie pozostawały bez odpowiedzi.

Podczas prac, pochłonięci kolejnymi zadaniami odkrywali i poznawali jak tworzy się ozdoby choinkowe. Mali twórcy, szczęśliwi z efektu swoich działań, pomysłowo i fantastycznie spędzili czas na twórczym działaniu.

Istotne jest  by w procesie kształcenia dominowały przede wszystkim metody poszukujące, ekspresyjne i praktyczne, jako że najbardziej wyzwalają aktywność twórczą dziecka. Prace dzieci charakteryzowała duża spontaniczność i ekspresja twórcza, stąd bombki  ozdobiły nasze klasowe, bożonarodzeniowe drzewko czym wzbudziły podziw u rodziców.

Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Pauliny Szewczyk i p. Haliny Łukasik za udostępnienie materiałów do wykonania prac oraz  prowadzenie zajęć oraz stażystce p. Monice Zięcik.

Beata Kudłacz

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

logo KFSdW STMIG R

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.