To będzie okazja, by posłuchać zarówno pieśni o charakterze sakralnym, ale także utworów patriotycznych w wykonaniu chórów i zespołów z terenu powiatu kieleckiego, do tego w wyjątkowym miejscu, na Świętym Krzyżu. W najbliższą niedzielę 24 września odbędzie się XVI Powiatowy Przegląd Zespołów Chóralnych. Gościnnie wystąpi Chór Akademicki Politechniki Świętokrzyskiej. 

Prezentacja dorobku artystycznego zespołów chóralnych powiatu kieleckiego ma już wieloletnią tradycję  i niezmiennie cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców. Także w tym roku w Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu zabrzmią utwory chóralne. Występy zespołów rozpoczną się o godzinie 13.00, a poprzedzi je Msza Święta z udziałem chórów biorących udział w wydarzeniu.  

Zgodnie z regulaminem zespoły w swoich kilkunastominutowych prezentacjach artystycznych oprócz dwóch pieśni religijnych, wykonają także jeden utwór patriotyczny.  

W tym roku zaprezentują się: Chór Towarzystwa Przyjaciół Bielin „Sabbaton”, Chór Miejski „Michael” z Daleszyc, Chór „Nowina”, Chór Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Morawickiej, Chór Cantabile, Zespół Ludowy „Chełmowianie”, Chór Con Passione z Zagnańska i Chór „Masłowianki” z Masłowa , Chór Parafii Św. Jacka.

Gościnnie wystąpi CHÓR AKADEMICKI POLITECHNIKI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ, który wkrótce będzie obchodził Jubileusz 25- lecia. Chór powstał z inicjatywy Małgorzaty Banasińskiej - Barszcz w 1998 roku tworzą studenci i absolwenci Politechniki Świętokrzyskiej, ale także studenci innych kieleckich uczelni.  W repertuarze Chóru znajduje się muzyka sakralna i świecka różnych epok. Zespół chętnie też sięga po opracowania przebojów muzyki rozrywkowej oraz muzykę ludową. Jest laureatem wielu konkursów chóralnych. 

Zapraszamy na XVI Powiatowy Przegląd  Zespołów Chóralnych na Świętym Krzyżu, 24 września. Wstęp wolny.
W dniu przeglądu będzie możliwy dojazd samochodem pod Bazylikę.

Organizatorem przeglądu jest Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu.

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Zakup autobusu do przewozu mieszkańców Gminy Raków

dofinansowanie budzet panstwa autobus 350

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków w 2023 roku

MKiS  nfosgw         wfosgw

dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji, w kwocie 63 288,00 zł.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2023

logo KFSdW STMIG R

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.