Olimpiada Gier Planszowych IPN

Zapraszamy świętokrzyską młodzież szkolną i dorosłych do udziału w  I Olimpiadzie Gier Planszowych IPN. Kwalifikacje regionalne do finałowych rozgrywek odbędą się na „Przystanku Historia” w Kielcach w dniach 1-2 grudnia 2022 roku. Na zgłoszenia czekamy do 28 listopada.

Pierwszym etapem Olimpiady Gier Planszowych IPN są kwalifikacje wewnętrzne. Mogą zorganizować je szkoły, domy kultury, biblioteki, kluby planszówkowe oraz inne podmioty zainteresowane uczestnictwem w turnieju.

 

Jak zorganizować kwalifikacje wewnętrzne?

Organizację kwalifikacji należy zgłosić do koordynatora regionalnego Olimpiady – Jakuba Mularczyka (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 696 826 381 wew. 103). W przypadku braku egzemplarzy gier w placówce, jest możliwość ich wypożyczenia z kieleckiej Delegatury IPN. Możliwa jest również wysyłką pocztą. W sprawie wypożyczenia należy kontaktować się z koordynatorem regionalnym. Gry są również dostępne online pod adresem: https://gry.ipn.gov.pl/.

Kwalifikacje wewnętrzne pozwolą zapoznać się z proponowanymi w ramach Olimpiady planszówkami i wybrać najlepszych uczestników do udziału w etapie regionalnym. W trakcie turnieju organizatorzy przedsięwzięcia będą również tłumaczyli zasady gier, więc ich znajomość nie jest obowiązkowa.

Zgłoszenia graczy do etapu II, czyli do kwalifikacji regionalnych, które odbędą się w Kielcach, należy dokonać za pośrednictwem strony internetowej https://olimpiadagier.org/ w zakładce „Zgłoszenie”. Każda szkoła czy inna placówka może zgłosić dowolną liczbę reprezentacji uczestniczących w rozgrywkach ale jedna osoba może być zgłoszona tylko do JEDNEJ gry. Podczas rozgrywek na kieleckim „Przystanku Historia” niepełnoletni uczestnicy muszą mieć opiekuna.

Gry do wyboru:

ZnajZnak
drużyny po dwóch graczy w wieku od 10 do 15 lat (roczniki 2007-2012),

Miś Wojtek
drużyny po dwóch graczy w wieku od 10 do 15 lat (roczniki 2007-2012),

Bitwa Warszawska
gracze w wieku od 14 do 20 lat (roczniki 2002-2008),

ORP Orzeł
gracze w wieku od 14 do 20 lat (roczniki 2002-2008),

Gwiaździsta Eskadra (303, 111 i 7)
drużyny po trzech graczy w wieku od 14 do 20 lat (roczniki 2002-2008),

Niepodległa
drużyny po czterech graczy w wieku od 14 lat (od rocznika 2008), bez limitu wieku

Wszystkie rozgrywki odbędą się bez podziału na grupy wiekowe. Najlepsi gracze wezmą udział w wielkim finale, który odbędzie się w Warszawie w kwietniu 2023 roku.

Regionalny etap olimpiady patronatem honorowym objął Wojewoda Świętokrzyski.

 

Źródło informacji: Centrum Edukacyjne IPN "Przystanek Historia"

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Zakup autobusu do przewozu mieszkańców Gminy Raków

dofinansowanie budzet panstwa autobus 350

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków w 2023 roku

MKiS  nfosgw         wfosgw

dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji, w kwocie 63 288,00 zł.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2023

logo KFSdW STMIG R

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.