Slajd1

Celem wakacyjnego projektu realizowanego w Świetlicy środowiskowej „Tęcza” w Rakowie był projekt pt. Integrujemy na rzecz uśmiechu, który realizowano w ramach programu Bezpieczna Przystań - działania terenowe Fundacji Polki Mogą Wszystko. Celem działań była integracja dzieci i młodzieży polskiej z dziećmi i młodzieżą ukraińską, która aktualnie przebywa na terenie gminy Raków. Działania projektu miały na celu budowanie wzajemnego zrozumienia, tolerancji oraz uczulenia szczególnie dzieci polskie na los dzieci ukraińskich, które ze względu na sytuację jaka panuje w Ukrainie zmuszone są do przebywania na terenie naszego kraju i naszej miejscowości.

Poprzez działania projektowe umożliwiliśmy dzieciom udział w aktywnych, atrakcyjnych i ciekawych formach spędzania czasu wolnego.

Zorganizowaliśmy warsztaty artystyczne ukierunkowane na wesołe i twórcze spędzanie czasu wolnego. W ramach działań uczestnicy mogli malować, rysować i tworzyć z rożnych materiałów.
Warsztaty gier i zabaw ukierunkowane były na wspólne i wesołe spędzanie wolnego czasu na rożnych zabawach i grach planszowych, w ramach projektu zorganizowaliśmy również spotkania z atrakcjami dmuchanymi połączone z wesołymi animacjami.

Najfajniejszą częścią projektu były wyjazdy, były one atrakcyjnym sposobem pobudzania dzieci do wspólnych rozmów, spędzania czasu wolnego oraz zabawowych form działań. Dzięki wsparciu otrzymanemu z Fundacji Polki Mogą Wszystko dzieci mogły zobaczyć i zwiedzić najciekawsze zabytki i atrakcje położone w Polsce. W pierwszą podróż wybraliśmy się do Krakowa, w którym uczestnicy zwiedzili Wawel, Smoczą Jamę. Atrakcją wyjazdu było również zwiedzanie ZOO w Krakowie.

Kolejnym najatrakcyjniejszym punktem na wyjazdowej mapie i ogromnym marzeniem uczestników projektu był Park rozrywki - Energylandia. Celem wyjazdu było umożliwienie uczestnikom świetnej zabawy na różnorodnych urządzeniach w największym parku rozrywki w Polsce. Podczas pobytu w Energylandii uczestnicy mogli bawić się na najróżniejszych urządzeniach zaczynając od wodnych zjeżdżalni, poprzez zwariowane i zakręcone roller coastery, a kończąc na naprawdę ekstremalnych zjeżdżalniach. Wyjazd był fantastyczny wszyscy mieli dobre humory i w drodze powrotnej wspominali najlepsze atrakcje.

Kolejny wyjazd zorganizowano do parku miniatur. W ramach wycieczki uczestnicy mogli zwiedzić park oraz skorzystać z parku linowego. Zwiedzanie alei miniatur - obiektów w wersji mini odzwierciedlających prawdziwe atrakcje i zabytki pochodzące z różnych stron świata oraz skorzystanie z trasy w parku linowym sprawiło, że uczestnicy mogli przeżyć wspaniały i niesamowity dzień pełen pozytywnych emocji. Następnym odwiedzanym miejscem w ramach projektu był park trampolin w Kielcach. Celem działania było ukazanie wesołej formy aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez organizację wizyty w parku trampolin. Uczestnicy działania podczas pobytu w parku mogli w pozytywny sposób rozładować swoje emocje, mogli wyszaleć się na trampolinach i rożnych przeszkodach zlokalizowanych w parku trampolin.

Zorganizowane wyjazdy pozytywnie wpłynęły szczególnie na dzieci i młodzież ukraińską, która wyrwała się z aktualnej monotonii i trudu życia z jakim muszą się mierzyć na co dzień, dla dzieci i młodzieży polskiej wyjazdy również były niesamowitą atrakcją podczas wakacyjnego wypoczynku.

Dziękujemy za wsparcie projektu Wójtowi Gminy Raków panu Damianowi Szpakowi oraz Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pani Anecie Łata wraz z członkami GKRPA w Rakowie za wsparcie działań.

Paulina Szewczyk

 

 

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

logo KFSdW STMIG R

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.