Drukuj
Kategoria: Aktualności
|
|
Odsłony: 469

Slajd1

 

Gminne Towarzystwo Sportowe w Rakowie jako realizator zadania publicznego dofinasowanego ze środków województwa świętokrzyskiego zorganizowało w okresie wakacyjnym działania sportowe dla dzieci i młodzieży związane z aktywnością sportową. Działania realizowano w ramach projektu pt. Lubię to! – wakacyjne działania sportowe dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Raków.

W dniu 17 sierpnia 2022 roku zorganizowano drugi rowerowy rajd, który był niezwykle wymagającym działaniem dla uczestników projektu, na szczęście pogoda nam sprzyjała i nie było w tym dniu upałów, dlatego też podjęliśmy ambitny plan przejażdżki rowerowej do pomnika Wybranieckich położonego w malowniczych Lasach Cisowskich na terenie gminy Daleszyce.

Początek rajdu miał miejsce przy świetlicy w Rakowie. Kolejnym razem mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży postanowiliśmy wybrać jak najbezpieczniejszą trasę przejazdu, dlatego też pojechaliśmy się w kierunku Drogowli z których przejechaliśmy w kierunku Mędrowa, a następnie udaliśmy się do drogi głównej 764. Po dojechaniu do rozjazdu udaliśmy się na ścieżkę rowerową, którą przejechaliśmy do celu naszego rowerowego rajdu.

logo projet sportowy 2

Uczestnicy działania nie mieli okazji jeszcze przejeżdżać tą trasą, dlatego też przejazd profesjonalnym asfaltowym szlakiem rowerowym był dla niech bardzo atrakcyjny i sprawiał dużo radości. Po dojechaniu do celu rajdu mogliśmy zapoznać się z historią miejsca oraz zaobserwować piękne bukowe lasy.

W drodze powrotnej uczestnikom sił dodawały szybkie zjazdy z niewysokich pagórków umiejscowionych na ścieżce oraz satysfakcja z odległości jaką przejechali. W rajdzie rowerowym uczestniczyło 28 osób. Trasa rajdu wyniosła 42,5 km.

Założenia projektowe umożliwiły również uczestnikom projektu udział w pieszym rajdzie, który został zorganizowany w dniu 6 lipca 2022 r. Trasa rajdu prowadziła z Rakowa w kierunku Rembowa przez leśne i polne ścieżki. W rajdzie uczestniczyło 21 osób. Dla uczestników rajdów GTS Raków w ramach projektu zapewnił poczęstunek w postaci wody, batonika oraz owocu.

Serdecznie podziękowania składamy rodzicom oraz nauczycielom - wolontariuszom pełniącym dodatkowa opiekę podczas rajdów.

Paulina Szewczyk

Slajd1.JPG Slajd2.JPG Slajd3.JPG

Slajd4.JPG Slajd5.JPG Slajd6.jpg

logo_projet_sportowy_2.jpg