Drukuj
Kategoria: Aktualności
|
|
Odsłony: 290

Slajd1

 

Wakacje to czas rowerowych wycieczek i przygód. Dzięki projektowi pt. Lubię to! – wakacyjne działania sportowe dla dzieci i młodziezy szkolnej z terenu Gminy Raków, Gminne Towarzystwo Sportowe w Rakowie mogło zorganizować rajd rowerowy, który umożliwił uczestnikom aktywny udział w aktywności sportowej.

W dniu 12 sierpnia 2022 roku grupa uczestników wraz z opiekunami wybrała się na objazdowy rajd rowerowy po terenie gminy Raków. W rajdzie uczestniczyło 28 osób. Trasa rajdu wynosiła ok.22 km.

Trasa wycieczki rozpoczęła się w Rakowie przy budynku świetlicy i poprowadziła uczestników drogą asfaltową w kierunku Dębna, następnie uczestnicy rajdu skierowali się w stronę Drogowli i przemierzyli trasą asfaltową ok. 4 km po czym mogli wykazać się nie lada odwagą pokonując pierwszą przeszkodę – rzekę Czarną Staszowską.

Ogromną radość sprawiło uczestnikom pokonanie wodnej przeszkody, każdy rajdowicz musiał przejechać rowerem po najpłytszym jego zdaniem miejscu w rzece – różnie to wychodziło, kończyło się zazwyczaj na mokrych butach i odzieży oraz ogromnej ilości śmiechu i radości, ale w końcu to miała być przygoda!

logo projet sportowy 2

Po przeprawieniu się przez rzekę ruszyliśmy dalej leśnym (trudnym do objazdu rowerem terenem) przed siebie. Po przejechaniu ok. 2-3 km. dojechaliśmy do utwardzonej drogi dzięki której mogliśmy dalej cieszyć się bezpieczną drogą pełną pięknych leśnych widoków i ciekawych pagórków, po których fantastycznie zjeżdżało się z górki na rowerze. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z trasy – na której nie było niebezpieczeństw związanych z dużym ruchem, co umożliwiało swobodną i radosną jazdę. Po przejechaniu ok. 5 km dojechaliśmy do rzeki Łukawki po przeprawie przez płycizny dojechaliśmy do drogi asfaltowej i to nią udaliśmy się w drogę powrotną do Rakowa. Dla uczestników rajdu GTS Raków w ramach projektu zapewnił poczęstunek w postaci wody, batonika oraz owocu.

Po dojechaniu na rakowski rynek wszyscy uczestnicy z ogromną radością wyrazili chęć udziału w kolejnym rajdzie rowerowym.

 

Paulina Szewczyk

Slajd1.JPG Slajd2.JPG Slajd3.JPG

Slajd4.JPG Slajd5.JPG logo_projet_sportowy_2.jpg