Slajd1

 

Wakacje to czas rowerowych wycieczek i przygód. Dzięki projektowi pt. Lubię to! – wakacyjne działania sportowe dla dzieci i młodziezy szkolnej z terenu Gminy Raków, Gminne Towarzystwo Sportowe w Rakowie mogło zorganizować rajd rowerowy, który umożliwił uczestnikom aktywny udział w aktywności sportowej.

W dniu 12 sierpnia 2022 roku grupa uczestników wraz z opiekunami wybrała się na objazdowy rajd rowerowy po terenie gminy Raków. W rajdzie uczestniczyło 28 osób. Trasa rajdu wynosiła ok.22 km.

Trasa wycieczki rozpoczęła się w Rakowie przy budynku świetlicy i poprowadziła uczestników drogą asfaltową w kierunku Dębna, następnie uczestnicy rajdu skierowali się w stronę Drogowli i przemierzyli trasą asfaltową ok. 4 km po czym mogli wykazać się nie lada odwagą pokonując pierwszą przeszkodę – rzekę Czarną Staszowską.

Ogromną radość sprawiło uczestnikom pokonanie wodnej przeszkody, każdy rajdowicz musiał przejechać rowerem po najpłytszym jego zdaniem miejscu w rzece – różnie to wychodziło, kończyło się zazwyczaj na mokrych butach i odzieży oraz ogromnej ilości śmiechu i radości, ale w końcu to miała być przygoda!

logo projet sportowy 2

Po przeprawieniu się przez rzekę ruszyliśmy dalej leśnym (trudnym do objazdu rowerem terenem) przed siebie. Po przejechaniu ok. 2-3 km. dojechaliśmy do utwardzonej drogi dzięki której mogliśmy dalej cieszyć się bezpieczną drogą pełną pięknych leśnych widoków i ciekawych pagórków, po których fantastycznie zjeżdżało się z górki na rowerze. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z trasy – na której nie było niebezpieczeństw związanych z dużym ruchem, co umożliwiało swobodną i radosną jazdę. Po przejechaniu ok. 5 km dojechaliśmy do rzeki Łukawki po przeprawie przez płycizny dojechaliśmy do drogi asfaltowej i to nią udaliśmy się w drogę powrotną do Rakowa. Dla uczestników rajdu GTS Raków w ramach projektu zapewnił poczęstunek w postaci wody, batonika oraz owocu.

Po dojechaniu na rakowski rynek wszyscy uczestnicy z ogromną radością wyrazili chęć udziału w kolejnym rajdzie rowerowym.

 

Paulina Szewczyk 

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Zakup autobusu do przewozu mieszkańców Gminy Raków

dofinansowanie budzet panstwa autobus 350

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków w 2023 roku

MKiS  nfosgw         wfosgw

dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji, w kwocie 113 550,00 zł.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2023

logo KFSdW STMIG R

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.