Drukuj
Kategoria: Aktualności
|
|
Odsłony: 323

logo projet sportowy 2

Wakacje już za nami, jednak nie można powiedzieć że tegoroczny wakacyjny czas wolny dzieci i młodzież zamieszkująca teren gminy Raków spędziła nieciekawie i w sposób mało aktywny. Dzięki otrzymanej dotacji z Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w wysokości 1 700,00 zł Gminne Towarzystwo Sportowe w Rakowie zorganizowało różne działania sportowe dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Działania projektowe obejmowały organizacje zajęć sportowych z zakresu piłki nożnej oraz piesze i rowerowe rajdy, które organizowane były na terenie gminy Raków oraz gminy Daleszyce.

Zajęcia sportowe z zakresu piłki nożnej cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Łącznie w ramach projektu w okresie wakacji zorganizowano 11 spotkań. Zajęcia prowadzone były przez osobę z odpowiednimi kwalifikacjami. Uczestnicy działania udoskonalili umiejętności sportowe, rozwinęli umiejętności związane z taktyką i organizacją gry w ataku i obronie oraz wzbogacili swoją wiedzę dotyczącą przepisów i sędziowania oraz zasad fair play.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również piesze i rowerowe rajdy, które umożliwiały uczestnikom aktywne spędzanie wakacyjnego czasu wolnego. Rajdy umożliwiły uczestnikom sprawdzenie swoich umiejętności oraz wytrzymałości podczas przemierzania rowerem tras Green Velo po zróżnicowanym terenie – leśnym, asfaltowym. Również podczas pieszych rajdów uczestnicy mogli przemierzyć znaczne odległości i czerpać z tego wielką radość. W ramach działania zorganizowano 2 rajdy rowerowe i 1 rajd pieszy.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rakowie pani Mirosławie Foryś za bezpłatne udostepnienie hali sportowej oraz wyposażenia sportowego na rzecz realizacji projektu dla dzieci i młodzieży.

 

Paulina Szewczyk