007 Dożynki powiatu kieleckiego

W dniu 28 sierpnia 2022 roku w Górnie odbyły się Dożynki Powiatu Kielce. Koło Gospodyń Wiejskich z Rakowa wzięło udział w tym wydarzeniu, zgłaszając wieniec dożynkowy do konkursu.

Po uroczystej mszy w Kościele parafialnym w Górnie odbył się przemarsz na stadion sportowy w Górnie, gdzie odbyła się dalsza część wydarzenia. Podczas korowodu brały udział poczty sztandarowe i reprezentacje poszczególnych gmin z wieńcami dożynkowymi. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Rakowie towarzyszyli : Wójt Gminy Raków

Pan Damian Szpak oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakowie, którzy nieśli wieniec pełen plonów.

Starostami tegorocznego święta plonów byli: Pani Monika Weldon z Krajna Łęki i Pan Jan Ozga ze Skorzeszyc. Wśród gości nie zabrakło Starosty kieleckiego Pana Mirosława Gębskiego, członka Zarządu Powiatu Kieleckiego Pana Mariusza Ściany

Wszystkie wieńce dożynkowe były piękne i na pewno pracochłonne, wymagały wielu godzin pracy i poświęcenia. Jednak zwycięzcą mógł zostać tylko jeden i tak I miejsce zajął wieniec dożynkowy z Bielin. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych dożynek powiatowych.

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

logo KFSdW STMIG R

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.