002 Festyn rodzinny w Bardzie

2 lipca 2022 r. w gminie Raków w sołectwie Bardo odbyły się dwa połączone ze sobą wydarzenia.

Odpust parafialny wraz ze Mszą Świętą o godz. 12.00 i Festyn Rodzinny od godz. 14.00. W powstanie tych imprez przyłączyło się wiele osób. Pan Wójt Gminy Raków - Damian Szpak, Pani Sołtys sołectwa Bardo - Bożena Zamczyk, Radny - Paweł Pietruszka, panie z Koła Gospodyń wiejskich w Bardzie, Klub Seniora w Bardzie i Ochotnicza Straż Pożarna z Woli Wąkopnej. Nie zabrakło również wsparcia od Pana Krzysztofa Dychały.

Wśród przybyłych gości był Pan Mariusz Ściana – członek Zarządu Powiatu w Kielcach, który wspiera takie inicjatywy i przekazał kilka drobiazgów dla najmłodszych mieszkańców i uczestników spotkania.

Dużym zaangażowaniem w pomoc i uświetnienie tego festynu wykazała się Fundacja Świętokrzyska, która zapewniła wiele atrakcji dla dzieci. Oprócz dmuchanej zjeżdżalni i domku z piłkami nie zabrakło animatorek, które malowały dzieciom twarze i zachęcały do brania udziału w konkursach i różnych zadaniach, by w ten sposób odebrać kupon do darmowego odebrania popcornu lub waty. Fundacja zapewniła duży namiot stoły i krzesła dla wszystkich osób które w jakiś sposób chciały przyłączyć się w uświetnienie tego wydarzenia a przy tym wykazać się swoimi pomysłami czy rękodziełem. Fundacja Świętokrzyska współdziałała z Panią Anną Dorobek, która to zorganizowała oprawę sceniczną i zmotywowała oraz zaangażowała młode osoby jak i Seniorów do występów scenicznych.

Bardzo dziękujemy osobom, które poświęciły swój prywatny czas i zechciały umilić przebieg imprezy swoim występem na scenie: Agacie Zawierucha za piękny śpiew, Ani Stawiarskiej za grę na saksofonie, Panu Sebastianowi Masternakowi i jego grupie dzieci i młodzieży za pokaz Kick-boxingu, Seniorom z Barda i Rakowa za śpiew oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Barda również za śpiew.

Wśród osób prezentujących swoje stanowisko byli: Warsztat Terapii Zajęciowej z Sędka, Klub Seniora z Rakowa i Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego reprezentowany przez Panią Małgorzatę Orłowską-Masternak.

Wielkie brawa dla wszystkich, którzy przybyli na to spotkanie i w jakiś sposób przyczynili się do wsparcia Festynu Rodzinnego.

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.