01 Seniorzy mają moc

2 czerwca 2022 r. w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni odbyła się spotkanie o charakterze równościowym „Bez Barier z Ekonomią Społeczną”.

Na zaproszenie Pani Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego – Renaty Janik, uczestnicy Klubów Seniora z Rakowa gościli w tak urokliwym miejscu. Uczestniczyli w prelekcji na temat „ Bezpieczny Senior w sieci i w realu”. Mogli skosztować smacznych dań oraz skorzystać z niektórych badań zdrowotnych i bezcennych wskazówek związanych ze zdrowiem.

Natomiast 5 czerwca 2022 r. w Łagowie odbył się "Przegląd Senioralnej Działalności Kulturalnej Powiatu Kieleckiego” - Senioriada 2022. Jej organizatorem było Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Urząd Miasta i Gminy Łagów.

Spotkanie rozpoczęło się ok godz. 13.00 uroczystym przejściem korowodów Seniorów, spod Zespołu Szkół w Łagowie do Kościoła pod wezwaniem Św. Michała Archanioła, w którym odbyło się nabożeństwo skierowane do Seniorów.

Każda gmina musiała zaprezentować swoją działalność. Kluby z naszej gminy: Rakowa, Barda i Szumska swoje rękodzieła zaprezentowali na stoisku, natomiast podczas występów wokalnych, po krótkim przemówieniu Pana Wójta Damiana Szpaka zaśpiewali dwie piosenki. Jedna z nich śpiewana została na ludową nutę do słów ułożonych typowo pod uczestników Klubu, po ich dłuższej obserwacji i zgodnie z ich wyznacznikami życiowymi. Druga zaś piosenka, to znana wszystkim „Kareta Złota” Wszyscy dobrze się bawili. Seniorzy otrzymali nagrodę za swoją pracę, brawa i miłe słowa.

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.