Drukuj
Kategoria: Aktualności
|
|
Odsłony: 398

kas hazard nie daj sie wciagnac

Cel akcji

Akcja edukacyjna „Hazard? Nie, dziękuję” wystartowała w 2017 r. Początkowo była skierowana do młodzieży, studentów, rodziców i nauczycieli. Działania edukacyjne były realizowane przez wszystkie izby administracji skarbowych we współpracy z kuratoriami wojewódzkimi.

Cel kampanii  to uświadomienie społeczeństwu,  że:

Przekaz kampanii koncentrował się na pokazaniu, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne i że można to zgłosić do KAS.

Akcja edukacyjna „Hazard? Nie daj się wciągnąć” uzyskała patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki.

Rola KAS

Problem nielegalnego hazardu jest znany KAS od wielu lat. Takie nielegalne punkty tworzą się w wielu miejscach - nawet w małych miejscowościach. Funkcjonariusze KAS zauważają, że wśród graczy są coraz młodsze osoby. O ile zmiana przepisów w tym zakresie wprowadziła w legalnych salonach regulamin odpowiedzialnej gry i zakazała gier osobom nieletnim, o tyle w nielegalnych punktach, nastawionych na maksymalny zysk, jest to nieistotne. Różne badania pokazują ryzyko zagrożenia uzależnieniem od hazardu przez młodych ludzi, chociaż sam hazard nie jest jeszcze przez polskie społeczeństwo traktowany jako uzależnienie.

Co komunikujemy w akcji

Gdzie zgłosić chęć udziału w akcji

Każda zainteresowana szkoła może zgłosić chęć wzięcia udziału w akcji wysyłając maila na adres koordynatora ze swojego województwa:

Czy wiesz, że

Komunikat informacyjny Ministerstwa Finansów wraz z animacjami: https://www.gov.pl/web/kas/hazard-nie-daj-sie-wciagnac-akcja-edukacyjna