Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

 

001

 

Cykl spotkań o charakterze muzycznym, organizowanych przez Stowarzyszenie Dolina Piastowska "Wrębów" w Rembowie już za nami. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: wsparcie dla rozwoju lokalnego. W inicjatywie LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 operacja odbywa się pod tytułem "Tanecznym krokiem z podwórka do telewizji" i realizowana jest w projekcie grantowym jako działania promujące pasje mieszkańców.

 

Od 27 lipca zaraz po zakończonym przez jury castingu , dzieci wzięły się do pracy w warsztatach tanecznych, które miały na celu opanowanie choreografii przygotowanej przez instruktora tańca. W celu późniejszego zaprezentowania jej przed kamerami na planie teledysku zespołu muzycznego Fox. Dla najmłodszych miłośników tańca jest to doskonała okazja do pokazania się w telewizji.

Poza tańcem na warsztatach odbyły się również lekcje wokalu. A wszystko po to by zaszczepić w młodych uczestnikach zajęć chęć dalszego rozwoju poprzez praktyczne porady, rozgrzewki wokalne i wystąpienia publiczne. Następnie odbyły się warsztaty obycia scenicznego, które poprowadził Dominik Feldman, lider i wokalista zespołu muzycznego Fox.

Frekwencja na zajęciach dopisała i zaowocowały one chęcią u młodych osób poszerzania wiedzy na temat tajników muzycznych. Warsztaty odbywały się do dnia 4 sierpnia w gminie Raków. Ich uwieńczeniem była realizacja teledysku zespołu Fox do piosenki "Zakochana para". Pomimo upału i wielogodzinnej pracy na planie, młodzi ludzie wykazali się pełnym zaangażowaniem, profesjonalizmem i cierpliwością.

Uczestnicy warsztatów pochodzący z gminy Raków oraz okolicznych gmin jak; Szydłów, Chmielnik, Daleszyce, czy Staszów z pewnością na długo zapamiętają te spotkania i niewykluczone, że wyruszą w dalszą podróż w rozwoju muzycznym.

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2020 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 50 220,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 50 220,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.