Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

01

Z przyjemnością informujemy, że w ramach projektu "Zdalna szkoła" organizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) Gmina Raków zakupiła 18 wysokiej klasy laptopów wraz z oprogramowaniem systemowym i antywirusowym, które w obecnej sytuacji epidemicznej posłużą uczniom i nauczycielom do zdalnej nauki z ich własnych domów. Sprzęt ten (o wyższych parametrach) został zakupiony również z myślą o tym, co się z nim stanie, kiedy dzieci wrócą do nauki w swojej placówce. Docelowo na jego podstawie zostanie utworzona nowa pracownia komputerowa, która z pewnością sprosta rosnącym wymaganiom w zakresie nauk informatycznych.

Dzisiaj nastąpiło oficjalne przekazanie pozyskanego sprzętu i oprogramowania przez Wójta Gminy Raków - Damiana Szpaka dla Szkoły Podstawowej w Ociesękach - reprezentowanej przez jej Dyrektora - Tomasza Fortuńskiego. Wybór tej placówki, jako pierwszego beneficjenta (z terenu gminy Raków) projektu "Zdalna szkoła" podyktowany był w szczególności faktem, iż szkoła ta nie posiada obecnie swojej pracowni komputerowej i docelowo to właśnie ten sprzęt i oprogramowanie będzie ją tworzyć. 

Zapewniamy, że leży nam na sercu dobro wszystkich uczniów z terenu naszej gminy i w kolejnym naborze, który rozpoczyna się już 15 maja br. zakupimy dodatkowy sprzęt, który zostanie rozdzielony na pozostałe placówki oświatowe. 

Wartość projektu to 59 978,77 zł brutto - w całości pokryte ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

loga

 

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.