Drukuj
Kategoria: Aktualności
|
|
Odsłony: 349

Dzień babci i dziadka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rakowie

Dnia 20 i 23 stycznia w ZSP w Rakowie odbyły się w klasach I-III imprezy z okazji Dnia Babci i Dziadka, w których uczestniczyli pani Dyrektor Mirosława Foryś, dziadkowie, rodzice i uczniowie. Były to dni pełne uśmiechu, wzruszeń i radości. W pięknie udekorowanych salach klasowych dzieci przedstawiły swoje programy artystyczne.

Mali artyści z klasy pierwszej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny ''Powróćmy jak za dawnych lat'' oraz pokazy taneczne ''Babuszki'' oraz ''Laleczki z Saskiej porcelany''. Uczniowie klasy drugiej wygłosili koncert życzeń dla babć i dziadków, wesoły skecz oraz zabawny taniec ''Bałwanków i Śnieżynek''.

Natomiast uczniowie klasy trzeciej wystawili jasełka bożonarodzeniowe ''Wśród nocnej ciszy'', w trakcie których babcie i dziadkowie zaproszeni byli do wspólnego śpiewania kolęd. Po inscenizacji uczniowie wygłosili wzruszające wiersze i piosenki, związane tematycznie z tymże świętem. Dziewczynki z sekcji gitarowej zaprezentowały kolędę ''Dzisiaj w Betlejem".

Czcigodni goście ze wzruszeniem obejrzeli programy artystyczne. Następnie dzieci obdarowywały swoich ukochanych dziadków upominkami wykonanymi własnoręcznie. Rodzice naszych pociech przygotowali również dla dziadków poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Spotkania w klasach upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze.

Dzieci poprzez występy mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować im za trud włożony w ich wychowanie.

Serdeczne podziękowanie dla rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu przyjęć, a także upiekli ciasta.

Agata Wach

01.jpg 02.jpg 03.jpg

04.jpg 05.jpg 06.jpg