Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

 Dzień babci i dziadka w Szkole Podstawowej w Szumsku

Po udanym występie, jakim były zaprezentowane przez Oddziały Przedszkolne, dn. 20.12.19 r., „Jasełka”, chcieliśmy takie samo przedstawienie pokazać „Seniorom”, czyli naszym Babciom i Dziadziusiom... i tak, 29.12.19 r., odbył się w naszej szkole „Dzień Seniora- Dzień Babci i Dziadka”. Na przedstawienie zostali zaproszeni dziadkowie dzieci z Oddziałów Przedszkolnych, nauczyciele i pracownicy emeryci naszej szkoły (przybyły również całe rodziny występujących dzieci).

W przepięknej scenografii, pod czujnym okiem opiekunów oraz wyjątkowej atmosferze wnuczęta wystąpiły przed bliskimi. Dopełnieniem występów były laurki z życzeniami i drobne upominki wręczone babciom i dziadziusiom przez dzieci oraz życzenia złożone wszystkim „Seniorom” przez P. Dyrektor Anetę Stępień- Bochenek i P. Agnieszkę Chodakowską.

Następnie przedszkolaki zaprosiły gości na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców, który przeplatały różne konkursy (np. wbijanie gwoździ przez babcie, czesanie wnuczki przez dziadka, przyszywanie guzików przez dziadków, wiązanie krawata przez babcie swoim mężom- dziadkom) oraz wspomnienia i śpiewy piosenek z czasów młodości zaproszonych gości.

To była wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i wzruszone twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami...

Agnieszka Chodakowska

Ps. Dziękuję rodzicom dzieci przedszkolnych za pomoc w przygotowaniu tak wspaniałej uroczystości.

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.