Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

01

Uroczystość Obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa i 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża odbyła się 22 listopada 2019 r. w Kielcach.

Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Raków Damian Szpak, który otrzymał statuetkę jako podziękowanie dla mieszkańców gminy Raków za udział w akcji letniej "Krew darem życia 2019".

Z inicjatywy wójta pobieranie krwi odbyło się we wrześniu podczas uroczystości religijno-obyczajowej pn. "W dzień św. Tekli ziemniaki będziem piekli". Dzięki ofiarności mieszkańców oraz gości udało się zebrać 19,35 l krwi, co było jednym z lepszych wyników wsród akcji współorganizowanych przez samorządy gminne.

Jeszcze raz pięknie dziękujemy wszystkim krwiodawcom.

Dariusz Jóźwik

zdjecie 01 - www.rckik-kielce.com.pl

 

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.