Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

01

Grupa seniorów z terenu gminy Raków wspólnie z wójtem gminy Raków Panem Damianem Szpakiem w sobotę uczestniczyła w zorganizowanych wspólnie z Miastem Kielce i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego Targach Seniora. Ambasadorem inicjatywy była wicemarszałek Renata Janik, która podziękowała wójtom gmin za to, że bezpłatnie udostępnili seniorom autokary i przybyli wraz z nimi do Kielc.

W halach targów na seniorów czekała bogata oferta produktów i usług przygotowanych przez wystawców. Swoją ofertę zaprezentowały uzdrowiska i sanatoria, hotele, biura podróży, domy seniora, kluby seniora, producenci i dystrybutorzy sprzętu rehabilitacyjnego, firmy z branży medycznej, kosmetycznej i sportowej.

Na scenie zaprezentowały się m.in. zespół „Ustąp babci miejsca”, działający w Klubie Seniora przy ul. Naruszewicza w Kielcach, a także zespól „Passionata”, „Czerwone Berety”, „Złote Lata” i „Moskorzewianie”. Nie zabrakło chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Chęcin i Opatowa oraz z Klubu Seniora z Oblęgora. Wydarzenie uświetniła znana z serialu „M jak miłość” Teresa Lipowska. Odbyło się także spotkanie z bohaterkami reality show “Sanatorium miłości” Wiesławą Kwiatek i Janiną Busk.

Seniorzy mogli uczestniczyć w warsztatach decoupage czy układania kwiatów, sprawdzić się w teście pamięci czy zatańczyć zumbę. W programie znalazły się również warsztaty tańca, bezpłatne badania wzroku czy słuchu.

Agnieszka Rejnowicz

zdj. Agnieszka Rejnowicz

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.