Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

001

W ramach projektu pt. „Kultura łączy nas” – międzypokoleniowe  wydarzenie kulturalne dla społeczności  lokalnej gminy Raków w dniu 31 sierpnia  Gminne Towarzystwo Sportowe w Rakowie we współpracy z Gminą Raków  zorganizowało wydarzenie kulturalne dla dzieci, młodzieży rodziców oraz mieszkańców gminy Raków.

Festyn rodzinny otworzył Wójt Gminy Raków - Pan Damian Szpak, który powitał dzieci, młodzież oraz rodziców na organizowanym wydarzeniu, następnie wszystkim uczestnikom życzył udanej zabawy i miło spędzonego popołudnia.

W ramach organizowanego działania dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały różnorodne  gry i zabawy z nagrodami:  podchody terenowe na poszukiwanie skarbu, quizy wiedzy dla dziecka oraz rodzica, konkursy plastyczne.

Dodatkowo dla dzieci i młodzieży zorganizowano zabawy zręcznościowe – pisanie z zamkniętymi oczami, rzut balonem z wodą na odległość, konkursy i wyścigi drużynowe, na najmłodszych czekały zabawy w tworzeniu wielkich mydlanych baniek.

Na wszystkich uczestników czekały bezpłatne dmuchane atrakcje, mega trampolina i ulubiony przysmak najmłodszych - wata cukrowa.  Dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży cieszył się specjalnie przygotowany na ten dzień wielkoformatowy Twister. 

Wyjątkowa atrakcją dla najmłodszych dzieci była również możliwość zobaczenia z bliska bojowego wozu strażackiego, który został zaprezentowany przez Ochotniczą Straż Pożarna w Rakowie. Najmłodsze dzieci mogły z bliska zobaczyć kabinę auta, oraz oprzyrządowanie przeciwpożarowe, które znajduje się na wyposażeniu takiego wozu.  

Serdecznie podziękowania kierujemy do:
Wójta Gminy Raków Pana Damiana Szpaka za wsparcie działań,
Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakowie za  włączenie się w organizację festynu,
Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rakowie za wsparcie działań, pracownikowi gminy Raków Panu Dariuszowi Jóźwikowi oraz wolontariuszce Pani Dorocie Kuca za pomoc w organizacji festynu.

Działanie realizowane było przy wsparciu środków pochodzących z Gminy Raków.

 

Gminne Towarzystwo Sportowe w Rakowie
Paulina Szewczyk
Halina Łukasik

 

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2020 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 50 220,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 50 220,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.