Drukuj
Kategoria: Aktualności
|
|
Odsłony: 246

sir fioW okresie wakacyjnym dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Raków zorganizowano działania artystyczne mające na celu wyrwanie młodego pokolenia ze świata internetu i telewizji, antidotum na tak spędzany przez młode pokolenie gminy Raków wolny czas był artystyczny projekt realizowany przez grupę nieformalną pn. Razem dla dzieci i młodzieży we współpracy z Gminnym Towarzystwem Sportowym w Rakowie.


Na realizację projektu pozyskano mikrodotację w wysokości 5000,00 zł w ramach „Świętokrzyskiego Funduszu Młodych Inicjatyw – III Edycja”.

Zajęcia projektowe organizowane były w budynku świetlicy wiejskiej w Życinach. Podczas artystycznych działań powstały kolorowe łapacze snów, ceramiczne miseczki w kształcie liścia monstery, aniołki, prace malarskie na drewnianych plastrach i kartonach oraz kwiatowe kompozycje florystyczne.

Poprzez realizowany projekt chętni do udziału w projekcie uczestnicy mogli aktywnie, bezpiecznie i w kreatywny sposób spędzić wolny czas rozwijając własne zdolności, pasje i zainteresowania związane z rękodziełem artystycznym.

Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

Paulina Szewczyk