Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

01

Konkurs na najsmaczniejszą potrawę powiatu kieleckiego pn. "Zupa na każdą okazję" odbył się 7 lipca 2019 r. na rynku w Miedzianej Górze. Już po raz XII konkurs zorganizowany został przez starostę kieleckiego. Przygotowano 27 potraw z 15 gmin powiatu kieleckiego.

Gminę Raków reprezentowały koła: Raków - zupa wszechmogącka, Nowa Huta-Koziel - zupa cukiniowa, Ociesęki - zupa gulaszowa na bogato. Na czele delegacji stanął wójt gminy Raków - Damian Szpak, który podczas wystąpienia na scenie gorąco zapraszał do gminy Raków.

Jury pod przewodnictwem Michała Markowicza - szefa kuchni restauracji Da Vinci z Podzamcza, zdecydowało że najsmaczniejszą potrawą powiatu kieleckiego w 2019 r. został małosolny chłodnik gospodarza przygotowany przez Koło Gospodarzy z Górna.

Dariusz Jóźwik

zdj. Anna Masternak

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.