Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

001

„Na dobre i na złe - jest rodzina! Na dobre i na złe - niech się trzyma!” pod takim hasłem, podobnie jak w latach ubiegłych odbył się na terenie naszej szkoły Festyn Rodzinny. 19 maja 2019 roku, już przed 15-stą przybyli pierwsi uczestnicy i zaproszeni goście, by wspólnie świętować zbliżający się Dzień Matki, Dnia Ojca i Dzień Dziecka. Swoją obecnością zaszczycili: Pani Zastępca Wójta Luiza Jurczenko, radni: Pani Małgorzata Gołyska, Pani Dorota Masternak, Pan Stanisław Stempowski, Pan Zbigniew Feldman oraz sołtysi z naszego okręgu: Pani Monika Łukasik, Pani Beata Serwata, Pan Jacek Skuza. Ponadto przybyli druhowie strażacy z OSP Szumsko, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Kurozwęk na czele z druhem Tomaszem Januszewskim i przedstawiciel policji Pan Marcin Bandura.

Festyn rozpoczęła Pani Dyrektor Aneta Stępień-Bochenek witając wszystkich serdecznie i życząc mile spędzonego popołudnia.

Na scenie wystąpiły dzieci z naszej szkoły ze swoim programem artystycznym, wyrażając w ten sposób podziękowania dla swoich rodziców za ich troskę i miłość. Nie zabrakło również piosenek o rodzinie w wykonaniu naszych utalentowanych muzycznie uczniów z klasy 0,I,II,IV,V. Maluchy i uczniowie z klasy II pięknie zaprezentowali się w ludowych strojach tańcząc krakowiaka, poloneza i oberka. Można było też obejrzeć taneczny popis ucznia klasy IV do piosenki Michaela Jacksona. Humorystyczną scenkę „Rodzina w parku” przedstawili aktorzy z klasy VI. Z kolei najstarsi uczniowie z klas VII i VIIII zagrali fragmenty „Zemsty” A.Fredry. Występy uświetniły również grające na gitarach i pięknie śpiewające harcerki z V Szumskiej Drużyny „Promień”. Podczas festynu Pani Dyrektor wręczyła nagrodę dla naszych harcerek jaką wyśpiewały sobie tej wiosny na Powiatowym Przeglądzie Artystycznym w Ciekotach.

Ponadto przygotowano liczne atrakcje i każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zarówno dla duszy, jak i dla ciała. Rodzice uczniów serwowali kiełbaski z grilla, pierogi, domowe ciasta i napoje.

Pokaz gaśniczy zaprezentowali młodzi strażacy z Kurozwęk. Dużym powodzeniem cieszyła się trampolina, konkurencje sportowe i sprawnościowe min. przeciąganie liny, podbijanie piłeczki ping-pongowej, wyścigi w workach, napełnianie butelek wodą na czas, rzucanie woreczkiem do celu, strzelanie goli, zabawy z hula – hop. Wiele pozytywnych emocji dostarczył również wyścig na rękach, w którym rywalizowały ze sobą pary - dzieci i dorosłych. Wszyscy biorący udział w zabawach i konkursach otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe i słodycze ufundowane przez sponsorów.

Tak fantastycznej, rodzinnej atmosferze towarzyszyła radość i dobry humor, którego nawet deszcz nie zdołał popsuć. Nasza szkoła po raz kolejny okazała się miejscem przyjaznym każdemu, doskonale integrującym społeczność lokalną.

Szczególne podziękowania dla wszystkich dzięki, którym ta impreza mogła się odbyć. Podziękowania dla sponsorów: Pani Wójt, dla radnych i sołtysów z naszego okręgu, Państwa Eweliny i Lucjana Sobieraj, Państwa Anny i Mariusza Sławskich, Państwa Ewy i Sławomira Sobiegraj, Państwa Haliny i Stanisława Stemplowskich i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wyrazy wdzięczności dla wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi, którzy podjęli trud i włączyli się w organizację tej imprezy.

S.Gałat

 

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.