Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

01
Szkoła Podstawowa w Bardzie po raz kolejny brała udział w konkursie na zbiórkę surowców wtórnych pod nazwą "Ziemia nie da sobie rady segregujmy więc odpady”. Konkurs trwał od października 2018 r. do kwietnia 2019 r. i skierowany był do uczniów przedszkoli, szkół oraz jednostek straży pożarnej z regionu województwa świętokrzyskiego. Łącznie w czasie zbiórki zebraliśmy: 306 kg makulatury, 593 kg plastiku, 3241 kg szkła. Tak jak w roku ubiegłym nasza szkoła zdobyła II miejsce, zdobywając w nagrodę laptopa.

Uczeń naszej szkoły Jakub Błoński, który zebrał największą ilość segregowanych odpadów zajął I miejsce i otrzymał smartwatcha. Wręczenie nagród odbyło się w czasie pikniku ekologicznego zorganizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie kl.I-VIII oraz nauczyciele z naszej szkoły.

W pikniku udział wziął również Wójt Gminy Raków Pan Damian Szpak i pracownik urzędu gminy Pani Iwona Skalska. Pan Wójt osobiście wręczył nagrody naszym uczniom, gratulując wygranej. Sukces był możliwy dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci, rodziców, nauczycieli i społeczności lokalnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Koordynatorzy akcji – Teresa Czekaj, Dorota Błońska

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.