Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

001


Za oknem mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem tak ciepłej atmosfery był obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. W tym roku bardzo wcześnie bo już 9 stycznia, a to dlatego, że kalendarzowe święto Dziadków przypadać będzie w ferie, które rozpoczną się od następnego tygodnia. Czterolatki z grupy „Raczki” i trzylatki z grupy „Orły” zaprezentowały swoim Babciom i Dziadkom jasełka oraz wiersze i piosenki.Miłym prezentem dla Nich były przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków.Pełne radości i uśmiechu twarze pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: wójt Gminy Raków Damian Szpak oraz radne Rakowa Danuta Król i Daria Hamera, którzy podziękowali dzieciom za występ i nauczycielom za przygotowanie uroczystości, a dostojnym gościom złożyli serdeczne życzenia.


Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym pięknym dniu.

Mirosława Foryś
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.