Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

warsztaty muzyczne

W dn. 20-25 sierpnia zespół Rakowskie Fijołecki przebywał sześć dni w urokliwej góralskiej miejscowości o nazwie Ochotnica Dolna. Był to już czwarty wyjazd zespołu, podczas którego, uczestnicy szlifowali muzyczne talenty, a także wspólnie spędzali czas na zabawie i rekreacji.

Wyjazdy Rakowskich Fijołecków organizowane są w taki sposób, żeby wokół tego najistotniejszego elementu jakim są zajęcia muzyczne, był też czas na integrację. Dobra atmosfera w zespole przekłada się na większą radość ze wspólnego muzykowania i jakość występów.

Czas pomiędzy zajęciami wypełniały nam piesze wędrówki. Zdobyliśmy wieżę widokową Lubań (jeden z najwyższych szczytów w Gorcach), Wąwóz Homole. Płynęliśmy Dunajcem ze Sromowców Wyżnych do Szczawnicy, zwiedziliśmy zamek w Czorsztynie, podziwialiśmy Zalew Czorsztyński i zaporę wodną w Niedzicy. Oglądaliśmy zabytkowy drewniany kościółek w Dębnie. Pokonaliśmy lęk wysokości w parku linowym w Krościenku.

Założeniem wyjazdów, oprócz tych już wyżej wspomnianych jest nagrodzenie członków zespołu za ich społeczne zaangażowanie. Jest to pewnego rodzaju inwestycja w dzieci i młodzież, mająca na celu zaszczepienie w nich  ducha wspólnoty. W świecie stawiającym na indywidualizm, skoncentrowanie na sobie i przekonanie o własnej wyjątkowości trudno jest przekonać innych, że warto pracować dla dobra wspólnego, że to procentuje na przyszłość i ma wielki walor wychowawczy.

Inicjatywa ta wspierana jest przez wiele osób. Dziękujemy Pani Wójt Alinie Siwonia za udostępnienie autobusu i kierowcy. Ks. Proboszczowi Pawłowi Mackiewiczowi za sfinansownie atrakcji na wyjeździe, pomoc w organizacji i prowadzeniu warsztatów. Kapeli Sióstr Piotrowicz. Julii Okońskiej, Weronice Olszewskiej, Kornelii Krzysztofik, Mateuszowi Gibale, Justynie Piotrowicz-kierownikowi kapeli za prowadzenie warsztatów i pomoc w organizacji wyjazdu. Dziękujemy opiekunom: Dorocie Kuca, Barbarze Magier, Joannie Olszewskiej, Katarzynie Stawiarskiej, Monice Wojsa za zaangażowanie i troskę o bezpieczeństwo dzieci.

Rakowskie Fijołecki pełne wrażeń i zapału wracają do swoich zajęć. Do zobaczenia na występach!!!

Magdalena Wojsa

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.