Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

powiat kielecki

W najbliższą niedzielę 25 sierpnia 2019 r. w Kompleksie Sportowym w Mniowie odbędą się Dożynki Powiatu Kieleckiego i Gminy Mniów. Gminę Raków reprezentować będzie Koło Gospodyń Wiejskich z Rakowa.

osp logo 450

Zapraszamy wszystkich do dopingowania druhów-strażaków w czasie Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Zawody odbędą się 24 sierpnia 2019 r. (sobota) w Rakowie w tzw. "kamieniach" czyli działce znajdującej się w sąsiedztwie ronda w kierunku Staszowa.

gops logo

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rakowie informuje, że od 21 sierpnia 2019 r. można zgłaszać się w celu zakwalifikowania do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. PODPROGRAM 2019.

twoja krew

Tegoroczna uroczystość religijno-obyczajowa pn. „W dzień św. Tekli ziemniaki będziem piekli” będzie szczególna. Z inicjatywy wójta gminy Raków odbędzie się akcja Honorowego Dawstwa Krwi.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć tę szlachetną inicjatywę do zapisywania się na listę osób chętnych do oddania krwi. Jako pierwszy na listę wpisał się wójt gminy Raków – Damian Szpak.

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.